„Paski” wstydu

przynieś pasek TVP
polecamy

„Przynieś pasek TVP” to wydarzenie, na które zaprosili na sobotnie popołudnie Obywatele RP. Okazało się po raz kolejny, że mamy ogromne poczucie humoru.

Paski głównego wydania „Wiadomości” czy innych serwisów informacyjnych telewizji narodowej wszyscy znają. Każdego dnia przynoszą nam one jakąś nową, urojoną wizję świata. Jednak paski TVP to nie jest absurdalny wymysł prywatnej telewizji, tylko „misja publiczna TVP”. Finansowana z naszych podatków i nadzorowana przez KRRiT.

pasek TVP, obywatele RP Na Placu Powstańców pojawiło się kilkadziesiąt osób z wymyślonymi paskami, a jakże, ale obawiam się, że do mistrzów zwięzłych komunikatów z TVPINFO sporo nam brakuje. Pierwszą nagrodą w konkursie na najlepszy wymyślony pasek była darmowe zwiedzanie sejmu z Wojciechem Kinasiewiczem. W oknie ukazał się redaktor (no, może za duże słowo…) Michał Adamczyk – czy wstydził się? Wątpię.

Paski – paskami, przy okazji spotkania zbierano podpisy pod listem do prezesów firm, wykupujących reklamy w TVP – treść widoczna na pierwszym zdjęciu, a w skrócie-nie idźcie tą drogą, bojkot konsumencki może być konsekwencją reklamowania swoich produktów w narodowych mediach.

Tekst i zdjęcia Marta Bogdanowicz (https://www.facebook.com/123spacerowicze/)

paski TVP  pasek TVP wywiad spojrzenie z okna

Polub nas na Facebooku