Władza, która zabija, traci mandat do sprawowania rządów

polecamy

Nie zauważyliśmy momentu, w którym obecna władza przeszła od podkradania nam po trochu demokracji do eksterminacji ludzi. Podłość i głupota prowadzi do śmierci.

Samospalenie Piotra ma w swym tragizmie wiele aspektów. On jeden odważył się zaprotestować przeciw temu, co dzieje się wokół nas, ofiarując swe życie. Taki czyn trudno popierać, ale nie o to tu chodzi. Może Piotr będzie nam w stanie wreszcie pokazać to wszystko, co straciliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat. Czas przekonać się, że warto stawiać opór dążeniom partii rządzącej do zdławienia w naszym kraju demokracji. Może powinniśmy wreszcie zmienić sposób walki z ludźmi, którzy wprowadzają nam tylnymi drzwiami dyktaturę. Cięte posty w mediach i lajkowanie memów to za mało, aby żyć w wolnej Polsce. Może nareszcie nie tylko garstka z nas zobaczy prawdziwą grozę sytuacji.

To nieprawda, że tramwaj którym jeździmy do pracy przyjedzie bez względu na to, kto ma większość na Wiejskiej. Może przyjść taki dzień, że ten tramwaj już nie przyjedzie i będzie za późno na naprawę tego stanu rzeczy. Demonstrację w centrum miasta nie są po to, aby utrudniać powrót z pracy do domu. Przystańmy i posłuchajmy, o czym jest mowa, może dotyczy to również naszego domu, do którego właśnie wracamy.

Ofiary ustawy dezubekizacyjnej

Nie zapominajmy o osobach dotkniętych ustawą dezubekizacyjną. Nie chodzi o ograniczenie ich dochodów na stare lata, gdy najbardziej potrzebują środków na ratowanie podupadającego zdrowia. Nie chodzi także o ich upokorzenie, w dodatku bezzasadne i złośliwe. Pośród osób, które straciły często większość swych emerytur, występuje obecnie fala samobójstw, zawałów i udarów. Oni nie mogą poradzić sobie z tym, co ich spotkało. Samobójstwo emeryta-ubeka jest nie do przełknięcia przez media, ale to są ludzie tacy sami jak my i nie wolno nam o tym zapominać. Nie liczcie na pikantne szczegóły i skrupulatne statystyki podsumowujące ilość ofiar, nie czytacie brukowca, ale wolne media. Jeśli chcecie usprawiedliwić sankcje wobec emerytów ich służbą w organach bezpieczeństwa, to jest to słabe uzasadnienie. Ustawa trafia we wszystkich, którzy chociaż jeden dzień przepracowali w organach bezpieczeństwa. Można godzinami opowiadać historie ludzi, którzy byli mechanikami w warsztacie, wykładowcami w szkole milicyjnej albo pełnili podobne funkcje, niemające dokładnie nic wspólnego z represjami wobec opozycji. Sprawiedliwość w tym wypadku jest zupełnie ślepa i obok nas dzieje się tragedia, której towarzyszy ironiczny uśmiech podłej zmiany.

Kobiety bez dostępu do aborcji

Pamiętajmy, że w imię fałszywie pojmowanego dogmatu religijnego w naszym kraju ogranicza się dostęp do dokonywania aborcji. Nie wystarczają względy medyczne czy też fakt, że ciąża jest wynikiem gwałtu. Nawet najgłupsza ustawa wychodząca z parlamentu nie spowoduje, że aborcje znikną z życia kobiet i wnet o nich zapomnimy. Po prostu rozwija się obecnie rynek nielegalnych praktyk tego typu. Oznacza to, że kobiety są znacznie bardziej narażone na komplikacje związane z mało fachowo przeprowadzonym zabiegiem lub zabiegiem przeprowadzanym w nieodpowiednich warunkach. Tu również nie liczcie na liczby i konkretne przypadki. Nie o to tu chodzi. Kobiety nie powinny umierać, ponieważ jedna czy druga partia, płynąc na fali populizmu, kłania się konserwatywnemu elektoratowi wyborców.

Śmiertelny brak opieki medycznej

Przypomnijmy sobie niedawne protesty lekarzy rezydentów. Na przekór propagandzie telewizji publicznej, niezasługującej już od dawna na swe miano, powiedzmy głośno, że lekarzom najbardziej chodziło o zwiększenie poziomu finansowania opieki zdrowotnej w naszym kraju. Absurdalne kolejki do lekarzy specjalistów powodują, że osoby czekające, na przykład, do kardiologa często nie dożywają umówionej wizyty. Najzwyczajniej w świecie umierają, zanim zajmie się nimi specjalista. Powinniśmy wstydzić się, że w Europie tak może wyglądać opieka medyczna. Piotr był samotny. Emerytów, których zabiła ustawa jest więcej, a chorych, którzy nie doczekali się na swoją kolej – jeszcze więcej.

Brak tolerancji też zabija

Widzimy wokół siebie propagowanie nacjonalizmu i szowinizmu skierowane wobec obcokrajowców, wyznawców innej religii, niż katolicka. Szerokie karki, noszące bardzo mało rozumu w głowie, atakują później przechodniów na ulicy lub w autobusie, będąc dumnymi z obrony czegoś, czego nie pojmą nigdy w pełni. Do tego wciska nam się do głów wrogość wobec innych orientacji seksualnych. Podłość i głupota prowadzi do śmierci. Przykładem jest czternastoletni Kacper z Gorczyna, który popełnił samobójstwo, ponieważ w małym miasteczku nie mógł uporać się z odrzuceniem spowodowanym jego orientacją seksualną.

Idąc dalej w swej podłości władza bluzga obecnie ofiarę Piotra. Prokuratura w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie „doprowadzenia pokrzywdzonego namową bądź udzieleniem pomocy do targnięcia się na własne życie poprzez oblanie ciała i ubrania substancją łatwopalną”.

Śmierć wokół nas nie może spowodować, że przywykniemy do niej i przejdziemy obok niej do porządku dziennego. Odpowiedzialni za nią są ci, którzy dzielą po mistrzowsku nas wszystkich, zamiast budować mosty.

Zbyszek Wolski

 

Polub nas na Facebooku