Stypa po Trybunale Konstytucyjnym

Stypa po Trybunale Konstytucyjnym
Fot. Katarzyna Pierzchała
polecamy

Pod koniec 2015 rozpoczęła się walka PiS z TK. W sobotę (3.12) w rocznicę pierwszego protestu w jego obronie, spotkano się na smutnej uroczystości pożegnania tego ciała.

Pierwsza bitwa o Trybunał Konstytucyjny odbyła się w Sejmie, gdy unieważniono wybór sędziów dokonany w czasie poprzedniej kadencji Sejmu, a wcześniej prezydent Andrzej Duda nie zaprzysiągł wybranych sędziów. Dlatego udało się w ramach „dobrej zmiany” wybrać nowych sędziów, których Duda zaprzysiągł nocą.

Stypa po Trybunale Konstytucyjnym
Fot. Katarzyna Pierzchała

Sprzeciw obywateli wobec tego co zrobiono spowodował powstanie Komitetu Obrony Demokracji, który pod siedzibą TK organizował demonstracje w obronie przestrzegania konstytucji wspierając w ten sposób „starych” sędziów..

Ani wystąpienia Andrzeja Rzeplińskiego, ani opinie gremiów sędziowskich o niekonstytucyjności działań PiS i prezydenta, ani stanowisko Komisji Weneckiej czy Parlamentu Europejskiego, ani kilkaset protestów w kraju i zagranicą wielu milionów obywateli nie miało wpływu na walec „dobrej zmiany” – przejechał on po Trybunale Konstytucyjnym i ten dokonał swojego żywota. Sobotnie spotkanie obywateli przy ul. Szucha było pożegnaniem organu władzy sądowniczej.

 

AD

Fotorelacja Katarzyny Pierzchały

 

Polub nas na Facebooku