Obława, na Wilczej obława…

Obława, na Wilczej obława
Fot. JSZ
polecamy

– Jesteśmy otoczeni przez policję. W kotle ok 150 osób. – takie informacje dochodziły wieczorem od osób, które szły do siedziby PiS i zostały zatrzymane róg Wilczej i Poznańskiej.

Kolejny dzień przeciwnicy „dobrej zmiany” zebrali się wieczorem, bo parlament pracuje nad ustawami, które zniszczą demokrację w naszym kraju. Wielu przyjechało spoza Warszawy np. koderzy z Łodzi, świętokrzyskiego, Obywatele RP spoza stolicy. Byli tam, gdy premier Szydło została obroniona przez PiS, gdy krzyczała (chyba do swoich) z pretensją, że ją odwołują pomimo sukcesów i gdy w końcu Kaczyński ją zdymisjonował w siedzibie partii.

Obława, na Wilczej obława
Fot. JSZ

Po ogłoszeniu dymisji kilkaset osób manifestujących przed Sejmem udało się z sektorówkami na Nowogrodzką, gdzie obradowali posłowie PiS. Policja wzięła maszerujących w kocioł na wysokości Wilczej. Z obu stron stali posłowie opozycji i media, które rejestrowały szarpaninę. Dość brutalnie funkcjonariusze ścisnęli sto pięćdziesiąt osób. Dla Hani akcja policji skończyła się interwencją lekarską, ale okazało się, że palce nie są połamane. Nasz fotografka, Kasia, ma kostkę w gipsie i zszytą wargę, ale był to wynik zamieszania przy pracy, a nie policyjnej akcji.

Obława, na Wilczej obława
Fot. JSZ

Z sąsiednich restauracji pracownicy przynosili coś ciepłego do picia, za chwilę dołączyli młodzi ludzie mieszkający w pobliżu. – Musimy być solidarni i sobie pomagać – mówili.

Wszyscy zatrzymani przez policję po dłuższym czasie zostali wylegitymowani i zwolnieni do domu. Wielu dostało 100 zł mandatu za zajęcie pasa drogowego. Efekt działania władzy: 103 osoby staną przed sądem, 14 osób przyjęło mandat, 3 zostały pouczone.

jak informował jeden z uczestników marszu, „kilkuosobowa grupa wyrwała się z policyjnej obławy przez bramę jednej z kamienic, pokonała mur wewnętrznego podwórka (po śmietniku), a dalej po dachach garaży i wreszcie przez bramę przylegającego podwórka (dziękujemy bezimiennej obywatelce, która nam ją otworzyła!) wydostała się na oblężoną ulicę i na koniec dotarła przed siedzibę partii PiS, aby dalej protestować.

W Warszawie rekonstrukcja i obława
Fot. CHW

Przed północą zwolnieni przed policję poszli znów na Wiejską, a tam – krzyki i walenie w metalowy płot. Klika przęseł przewróconych spowodowało interwencję policjantów. Znów okrążyli protestujących. Uspokoili się dopiero jak zmontowano płot na nowo.

Tymczasem w Olsztynie, Głogowie, Częstochowie, Radomiu, Morągu, Giżycku, Suwałkach, Dąbrowie Tarnowskiej i innych miastach ludzie wyszli na ulice ze zniczami. Przekazywali sobie wieści ze stolicy.

Dziś (w piątek) sejm decydować będzie o KRS i innych sądach oraz o samorządach… Także na dziś zwołano kolejny protest przed sejmem. Obywatele nie odpuszczą! Już się zbierają.

AD

Damian Gajewski,nie wytrzymasz konfrontacji z moją historią!Mój Dziadek po prawicy Marszałka!To mnie wyłamałeś dziś…

Posted by Hanna Frem on Thursday, December 7, 2017

Relacja wideo Wojtka Ossowickiego

Posted by Wojtek Ossowicki on Thursday, December 7, 2017

Polub nas na Facebooku