17 stycznia – DEJA VU! czyli Polki strajkują!

polecamy

Jesteśmy rozgrywani, wszyscy, jako wyborcy. My też, jako kobiety. Projekt „Ratujmy Kobiety” wyrzucony do kosza przez „naszych”. Dlatego będziemy walczyć dalej!

Wstyd nam za 29 posłów PO i 10 Nowoczesnej, których nie było na sali sejmowej albo wyjęli karty przed głosowaniem. Co na swoje usprawiedliwienie mają: Paweł Arndt, Joanna Augustynowska, Paweł Bańkowski, Alicja Chybicka, Krzysztof Gadowski, Kinga Gajewska, Elżbieta Gelert, Tomasz Głogowski, Włodzimierz Karpiński, Leszek Korzeniowski, Roman Kosecki, Wojciech Król, Stanisław Lamczyk, Antoni Mężydło, Czesław Mroczek, Arkadiusz Myrcha, Włodzimierz Nykiel, Sławomir Piechota, Teresa Piotrowska, Kazimierz Plocke, Grzegorz Raniewicz, Ireneusz Raś, Halina Rozpondek, Dorota Rutkowska, Bogusław Sonik, Bożena Szydłowska, Wojciech Wilk, Marian Zembala, Wojciech Ziemniak, Adam Cyrański, Barbara Dolniak, Paweł Kobyliński, Jerzy Meysztowicz, Mirosław Pampuch, Marek Ruciński, Marek Sowa, Elżbieta Stępień, Krzysztof Truskolaski, Kornelia Wróblewska?

Jesteś oburzona/y? Na 17 stycznia ruchy kobiece zapraszają na pikiety. Piszą:

„10 stycznia 2018 Sejm głosami prawicy i prawicy udającej centrum, w tym posłów i posłanek udających opozycję, wyrzucił do kosza obywatelski projekt #RatujmyKobiety. Nie głosował nad liberalizacją prawa. Nie głosował nad legalizacją aborcji. Nie głosował za skończeniem z prawicową hipokryzją. Nie głosował nad ustawą. Głosował – zaledwie – w sprawie przekazania projektu do dalszych prac.”

„17 stycznia spotykamy się na pikietach mobilizacyjnych. Nie tylko w proteście, ale po to, żeby porozmawiać o tym, co planujemy. Policzyć się do organizowania się. Podzielić robotą, bo najcięższe czasy przed nami, a polegać możemy tylko na sobie. Zbudować i odbudować sieć edukacji obywatelskiej i wzajemnego wsparcia. Porozmawiać o tym, co zrobić, nie tylko żeby odzyskać Polskę dla nas – obywatelek i obywateli, ale żeby ona była dla wszystkich.

Nie potrzebujemy teraz opozycji i jej przeprosin, nie potrzebujemy polityków i polityczek, nie potrzebujemy tej medialno – politycznej papki, która doprowadziła nas do miejsca, w którym jesteśmy. Do piekła kobiet.

Potrzebujemy Ciebie, Polsko. ”

Pikiety zaplanowano w dużych miastach, ale także w Cieszynie i Złotowie. W Londynie także odbędzie się demonstracja. W Szczecinie, Płocki także będą strajkować – https://www.facebook.com/events/160861944540855/ 

https://www.facebook.com/events/693848521002747/

Gdzie zaplanowano pikiety?

Zebrała AD

Polub nas na Facebooku