Kalejdoskop protestów

Kalejdoskop protestów
polecamy

W niedzielę i poniedziałek mimo znacznego mrozu tysiące osób w Polsce znów wyszło na ulicę protestować.

W Warszawie w niedzielę kilkaset osób wzięło udział w proteście organizowanym m.in. przez grupę Odnowa przeciwko budowie monument ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej na placu Piłsudskiego. Uczestnicy przeszli sprzed Zamku Królewskiego w okolice miejsca, gdzie na terenie zawłaszczonym przez PiS powstaje pomnik. Uczestnicy marszu pod hasłem „Tu wolna jest Warszawa” nieśli transparenty z napisami „Idziemy po Prawo i Sprawiedliwość”, „Plac Piłsudskiego, nie Kaczyńskiego”, „Nie ma nic wiecznego na plac Piłsudskiego”, „Tu człowiek ma prawa, tu wolna jest Warszawa”.

Kalejdoskop protestów
Fot. Marzena Laskowaska

Wprowadzenia obowiązku ewidencjonowania postrzelonej zwierzyny i regularnych badań lekarskich dla myśliwych, niesienia zbiorowych polowań, zakazania udziału dzieci w polowaniach oraz dokarmiania zwierząt, ale przede wszystkim zapewnienia bezpieczeństwa obywateli żądali uczestnicy niedzielnego protestu przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego. W stolicy pod hasłem „Stop wszechwładzy myśliwych” zebrali się krytycy nowelizacji ustawy o prawie łowieckim, która została napisana „pod myśliwych”.

Jak co niedziela na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyła się tym razem 43’ Literiada.

43’ Literiada na Krakowskim Przedmieściu jak co niedziela

Posted by Video-KOD on Sunday, February 25, 2018

Protesty przeciwko upolitycznianiu KRS

W poniedziałek ramach zainicjowanej przez Akcję Demokracja „Ogólnopolskiej mobilizacji – Kadencja minie, wstyd zostanie” odbyło się szereg pikiet przed sądami rejonowymi. Uczestnicy pikiet domagali się od sędziów-kandydatów rezygnacji z kandydowania do upolitycznionej, niekonstytucyjnej Krajowej Rady Sądownictwa. Demonstrowano m.in. w Gliwicach przed Sądem Administracyjnym, w Olsztynie, Świnoujściu, Szczecinie przed sądami rejonowymi. A także

w Lubaniu

w Elblągu

Kalejdoskop protestów
Fot. Mieczysław Krause

w Gorzowie Wielkopolskim

"Obywatele GW 66-400" razem z Akcja Demokracja stanęli w obronie niezależności sadownictwa w naszym kraju. Wyrażamy…

Posted by Obywatele Gorzów Wlkp.66-400 on Monday, February 26, 2018

w Łodzi

Nawołujemy do ustąpienia kandydatów do KRSu w Łodzi pod sądem Okręgowym na placu DąbrowskiegoRelacja Jarek

Posted by Video-KOD on Monday, February 26, 2018

 

#KadencjaMinieWstydZostanie #KRS#WolneSądy

AD

Polub nas na Facebooku