Podróże Obywatela UE

Leszno, Otwock, Zielona Góra i Toruń – Olgierd Łukaszewicz odwiedza kolejne miasta, aby mówić o korzyściach z UE. Sprzeciwia się prowadzonej od dwóch lat przez PiS narracji antyunijnej. Zaprasza wszystkie ruchy i organizacje do współpracy!

Aktor filmowy i teatralny, a od niedawna fundator Fundacji im. Wojciecha B. Jastrzębowskiego „My Obywatele Unii Europejskiej”, spotyka się z Polakami. Konsekwencją rządów „dobrej zmiany” jest zmiana w nastrojach – rośnie odsetek Polaków, którzy chcą wyjść ze struktur UE.

Otwock Fot. Fundacji „My Obywatele Unii Europejskiej”

27 lutego Łukaszewicz spotkał się z uczniami Ogólnokształcącego Liceum nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Otwocku. Opowiadał o tym jak doszło do budowy pomnika Słowackiego w Warszawie, a także o spektaklu, który na odsłonięcie pomnika z ZASP przygotował. Żywe zainteresowanie wzbudziły fotosy z niektórych filmów, w których grał.

Ale najważniejsza teraz dla aktora jest jego misja obywatela UE. – Opowiedziałem o ,,Konstytucji dla Europy” autorstwa Jastrzębowskiego, patrona naszej fundacji – mówi Łukaszewicz . – Odniosłem wrażenie, że wszyscy zebrani są zwolennikami obecności Polski w Unii Europejskiej. To cieszy. Natomiast uczniów najbardziej interesowało poznanie Albercika, bohatera filmu „Seksmisja”.

Kolejne spotkanie odbyło się 11.03 w Toruniu. Zdaniem organizatorów, członków grupy Obywatelski Toruń, projekt prounijny fundacji jest obecnie niezwykle ważny. Uczestnicy spotkania obiecali zapraszać do wspólnego działania wszystkich mieszkańców.

Relacja z Torunia

My Obywatele Unii Europejskiej. Spotkanie z Olgierdem Łukaszewiczem w CSW w Toruniu zorganizowanym przez Obywatelski Toruń.

Posted by Dominik Cyryl Stajnbart on Sunday, March 11, 2018

 

Leszno Fot. Fundacji „My Obywatele Unii Europejskiej”

Aktor odwiedzający kolejna miasta namawia obecnych na spotkaniach do podpisywania OBYWATELSKIEJ LISTY WDZIĘCZNOŚCI DLA UE ZA SOLIDARNOŚĆ Z POLSKĄ  (www.dziekujeciunio.pl). Warto to zrobić, bo narracja antyunijna jest niesprawiedliwa wobec Unii Europejskiej – mamy przecież za co dziękować Unii.

Proponuje zakładać Klub MyObywateleUE. Pierwszy zawiązał się po spotkaniach, które odbyły się 10.02.2018 r. w Lesznie Wielkopolskim. Więcej informacji o tym jakie będą zadania klubów i kontakt z Olgierdem Łukaszewiczem – na stronie Fundacji.

Wkrótce (14 marca) spotkanie z krajanami – aktor urodził się w 1946 roku w Chorzowie, do szkoły chodził w Katowicach-Ligocie. Jak mówi o sobie – jest duchowym Ślązakiem, choć od studiów nie mieszka na Śląsku.

Podróże Obywatela UE

14 Marca, godz. 18:00

Chorzów, Chorzowskie Centrum Kultury, ul. Sienkiewicza 3

15 marca, godz. 17:00

Bytom, Villa Vienna, ul. Wrocławska 62, Klub Obywatelski

21 marca, godz. 12:00

Radomsko, Miejski Dom Kultury, ul. Brzeźnicka 5 (dla szkół)

22 marca, godz. 17:30

Szczecin, Zamek Książąt Pomorskich, Salon Poezji, ul. Korsarzy 34

Katarzyna Wyszomierska

Fotorelacja z Torunia – Marek Krupecki

Polub nas na Facebooku