Uwaga, Seniorzy!

polecamy

Na ostatnim kongresie PiS zapadły decyzje ważne dla wszystkich Polek i Polaków w wieku od poczęcia do śmierci. A za chwilę ruszą z konwojem (póki co nie więziennym), aby obwieścić w miastach i wioskach, co mają dla nas, szczególnie tych 50 plus.

Pan prezes mobilizował wszystkich swoich polityków, żeby bez zahamowań wymyślali nowe obietnice, jakimi będzie można na powrót obezwładnić suwerena i zmusić go do właściwego głosowania. Sądząc po pierwszych wymyślonych obietnicach, apel prezesa padł na bardzo podatny grunt.

Pan Gowin na przykład natychmiast znalazł sposób, jak zwiększyć masę elektoratu – wystarczy przecież, żeby rodzice głosowali w imieniu swoich pociech. Genialnie proste! Czy ktokolwiek może mieć wątpliwości na kogo będą oddawali po kilkanaście głosów na raz (!) beneficjenci wiekopomnego dzieła PiS – 500+, którym Matka Boska dziećmi pobłogosławiła?

Co obiecać emerytom?

Uwaga seniorzy!Nieco trudniejsze zadanie w kwestii obietnic, stanęło przed panią Szydło. Niestety, większość możliwych obietnic czynionych emerytom mocno się – podobnie jak ich adresaci – sfatygowała. No, bo ile razy można obiecać darmowe leki? To znaczy można – tylko kto ma w to uwierzyć, chociażby na tyle, żeby podnieść słupki poparcia?

Dość obiecująca jest obietnica tworzenia klubów seniora, w których babcie i dziadkowie mają uprawiać tańce ludowe. Tu warto podpowiedzieć współpracownikom pani Szydło, żeby w projekcie ustawy o obowiązku uprawiania tańców ludowych przez osoby objęte programem 70+, od razu umieścili poprawkę, zobowiązującą samorządy do powoływania tzw „trójek obywatelskich”, w skład których powinien wchodzić policjant oraz dwa czynniki społeczne. Trójki te miałyby za zadanie ustalanie seniorów uchylających się od obowiązku tradycyjnego tańca ludowego i doprowadzanie ich do klubów seniora, celem resocjalizacji, czyli hołubienia władzy za pomocą hołubców.

Te same trójki obywatelskie mogłyby znaleźć zastosowanie, gdyby doszło do urzeczywistnienia innej wielkiej obietnicy, przygotowywanej przez Zespół Specjalnej Troski o Seniorów, który ma powstać i działać pod kierownictwem pani Szydło. Zapewne przygotowywana jest obietnica wywożenia seniorów na przymusowe wczasy na atrakcyjnych klimatycznie wyspach.

Uratujmy polskie stocznie

Uwaga seniorzy!W porozumieniu z innymi resortami rządu ma być wkrótce ogłoszony projekt rewitalizacji upadłych polskich stoczni. Otrzymają one rządowe zlecenia na budowę luksusowych statków wycieczkowych, którymi seniorzy mają być wywożeni na atrakcyjne wyspy. Wspomniane trójki obywatelskie miałyby za zadanie wyłapywanie ukrywających się staruszków, a następnie dostarczanie ich na statek wycieczkowy.

Obietnica wywózki seniorów na tropikalne wyspy, jest w oczywisty sposób związana z obietnicą złożoną seniorom przez samego pana premiera Morawieckiego. Trwają bowiem przygotowania do wdrożenia wielkiego projektu „Winda dla każdego seniora”.

Od właściwej koordynacji tych dwóch wielkich projektów obecnych władz, czyli montowania wind w czasie przebywania mieszkańców na wyspach, zależy dobrostan seniorów. Prezes zalecił szczególny pośpiech w składaniu obietnic seniorom, gdyż wraz z upływem czasu ich atrakcyjność jako znaczącego elementu elektoratu ulega anihilacji.

Michal Osiecimski

Polub nas na Facebooku