Idzie normalna, uśmiechnięta Polska –

Marsz Wolności
Fot. Renata Zawadzka-Ben Dor
polecamy

W gorącą sobotę odbył się „Marsz Wolności” po raz kolejny organizowany przez partie opozycyjne z udziałem „opozycji chodnikowej”. Uczestnicy pochodu pojawili się na paradzie Schumana oraz przed sejmem, by wesprzeć „super matki”.

Marsz o charakterze prounijnym, ale przede wszystkim antyrządowym odbył się się w Warszawie na trasie od Placu de Gaulle’a do Placu Zamkowego. – Idzie na was normalna, uśmiechnięta Polska – mówił do rządzących Grzegorz Schetyna, z PO, która wraz z Nowoczesną i KOD współorganizowała protest.

Marsz Wolności
Fot. Renata Zawadzka-Ben Dor

Ale najgłośniej i najdobitniej na „Marszu Wolności” zabrzmiał głos uczestniczki Powstania Warszawskiego, Wandy Traczyk-Stawskiej, która 11 maja chciała odwiedzić protestujących w sejmie rodziców dzieci niepełnosprawnych. Nie została wpuszczona do parlamentu. – Najważniejsze jest to żeby ci, którzy potrzebują pomocy nie zostawali sami. Idąc do Sejmu chciałam pokazać wsparcie protestującym w Sejmie. Musimy pomagać najsłabszym, kobiety protestujące w Sejmie są bohaterkami.-  A na koniec przyjętego  z aplauzem  wystąpienia powiedziała: – Naród Polski miał zawsze ogromny szacunek dla Polski. Dlatego mówię do kobiet protestujących w Sejmie – nie jesteście same!

Wiele grup Komitetu Obrony Demokracji oraz zrzeszonych stowarzyszeniach postkodowskich przyjechało w tym dniu do Warszawy. Wiele czynnie uczestniczyło w samej organizacji na przykład w straży.

Więcej w relacji filmowej.

AD

Posted by wolne-media.pl on Saturday, May 12, 2018

Fotorelacja Renaty Zawadzkiej-Ben Dor

Polub nas na Facebooku