Były prezydent o silnej koalicji

polecamy

Na zaproszenie Klubu Obywatelskiego w Ostrowie Wielkopolskim 15 maja w spotkaniu z mieszkańcami uczestniczył Bronisław Komorowski. Motywem przewodnim było hasło: Jakiej chcemy Polski?

Pytania i wypowiedzi gościa oscylowały wokół różnorodnych i ważnych kwestii dla obywateli, szczególnie wobec czekającej nas w latach 2018-2020 serii wyborów. Usłyszeliśmy, że aby skutecznie odsunąć od władzy szkodliwy dla Polski obecny rząd Prawa i Sprawiedliwości, należy wygrać te wybory. Do tego potrzebna jest silna i zjednoczona koalicja nie tylko PO i Nowoczesnej, ale także odrodzona lewica. Powinny włączyć się w tę koalicję ruchy miejskie oraz organizacje pozarządowe.

Pomysł prezydenta Andrzeja Dudy ws. konstytucyjnego, konsultacyjnego referendum uznał za pomysł chybiony – szczególnie w sytuacji, gdy aktualnie obowiązującą Konstytucję jego następca wielokrotnie złamał. Podkreślił także, że realizacja kolejnych rozdawniczych pomysłów PiS kończy się jawnym lub ukrytym podnoszeniem podatków. Docenił także protesty społeczne szczególnie te jesienne z 2017 roku przed polskimi sądami, w których obywatele, w tym wielu młodych, protestowało w obronie Konstytucji i w obronie swoich praw i wolności.

Po zakończeniu spotkania miałem przyjemność podziękować za spotkanie – w tym szczególnie za refleksje dotyczące „spacerowiczów” przed polskimi sądami. Wspomniałem, że my także aktywnie protestowaliśmy, tworząc m.in. Grupę Obywateli pn. Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”, a teraz prowadzimy m.in. działalność edukacyjną i wspierającą Obywatelski Ruch Kontroli Wolnych Wyborów.

Tekst – Jerzy Wójcicki

Zdjęcia – Rafał Kaczmarew

Polub nas na Facebooku