3.06 – jesteśmy na spotkaniach PiS

polecamy

W najbliższą sobotę i niedzielę kolejny festiwal obietnic i kłamstw w ramach #PolskaJestJedna. Ale przypomnijmy bardzo ciekawe spotkanie w Przysiekach, gdzie punktowano „osiągnięcia” PiS. 

O obniżce CIT, która była czystym populizmem, o braku pieniędzy dla niepełnosprawnych, które były przecież w budżecie państwa – o to pytali mieszkańcy podczas spotkań, które odbyły się w poprzednią niedzielę. Przed nami kolejne – warto zajrzeć i wytrącić z samozadowolenia „dojną zmianę”.

W ramach objazdówki polityków PiS po Polsce tym razem na Podkarpacie przyjechał Ryszard Terlecki. Niedzielnym wieczorem spotkał się z mieszkańcami Przysiek (powiat jasielski).

W Domu Ludowym w Przysiekach pojawiło się kilkanaście osób, które zadawały trudne pytania i „witały” wicemarszałka Sejmu. Spora ilość jak na 50 osób obecnych na sali. A pytania były różnorodne, dotyczące wielu dziedzin życia: od protestów niepełnosprawnych, przez pytanie o wzrost cen benzyny, aż po sprowadzanie śmieci z całego świata do Polski za pieniądze wpływające do budżetu („z pewnością był to łatwy zarobek” podsumował Terlecki).

Fot. Rebelianty Podkarpackie

„Bronicie życia nienarodzonego, a w sejmie to jakie tam były dzieci?” padło z sali. – Szczęśliwie protest się skończył po przeszło miesiącu. Był bardzo uciążliwy dla pracy Sejmu. W innych krajach, jak np. Francja czy Niemcy, taki protest byłby nie do pomyślenia, odpowiednie służby by od razu zareagował – odpowiedział Terlecki. Przyznał, że nagrody dla ministrów były błędem.

– Jestem nauczycielką z ponad 30-letnim stażem. Widzę, jak reforma minister Zalewskiej obniża poziom szkół. Za rok będzie podwojony rocznik, a szkoły nie są z gumy. Nie wyobrażam sobie, jak to będzie wyglądać. Nie wyszła wam ta reforma.

A tymczasem Terlecki odpowiedział: że nie będzie problemu z podwojonymi rocznikami – „ministerstwo jest dobrze przygotowane, kuratoria są przygotowane”.

Skrót relacji ze spotkania: https://drive.google.com/file/d/1fcmIgTfjXS_-bUucxaD1uYwOptd-LRC_/view

Jerzy wraz z innymi członkami grupy Rebelianty Podkarpackie był na spotkaniu i widział jak nastrój marszałka ulegał zmianie w trakcie spotkania. Spowodowały to, jego zdaniem konkretne, rzeczowe pytania, które zaciekawiły zebranych a odbierały argumenty panu Terleckiemu,.

– Gdy został poproszony o konkretny, chociażby jeden przykład rozbicia mafii paliwowej przez PiS, posunął się do lapidarnej odpowiedzi: „proszę poczytać sobie na pasku”, mając na myśli pasek w TVInfo, co zresztą przyznał. Wieś naprawdę bardzo duża, a na spotkaniu garstka mieszkańców. Gdyby nie liczna grupa Rebeliantów, to sala świeciłaby pustkami. Świadczą o tym puste miejsca zarezerwowane dla notabli. A całe spotkanie zakończyłoby się w trzy kwadranse. Dyskusje trwały jeszcze przed budynkiem Domu Ludowego w Przysiekach. Już bez wrogiego nastawienia. Rozmowy konkretne, na argumenty zakończyły się z przyjaznymi uśmiechami na twarzach. Nasz cel został osiągnięty. To nie hasło PiS „Polska jest jedna” dominowało na spotkaniu. Zakończenie pokazało, że wiele większą wymowę miało rebelianckie hasło: „Polska bez podziału”.

Posted by Rebelianty Podkarpackie on Sunday, June 3, 2018

 A o spotkaniu, którego nie było, bo… Patryk Jaki je odwołał, w materiale.

Kampania wyborcza PiS. Spotkanie Ministrem Jakim Patrykiem

Posted by wolne-media.pl on Tuesday, June 5, 2018

 

Kogo będziecie mogli u siebie „powitać” 9 i 10 czerwca (harmonogram poniżej)? Komu zadać pytanie o „Konstytucję dla Nauki” – pomyśle Gowina, który spowodował strajki studentów, o naruszenia przez Polskę zasad praworządności za co grozi nam wprowadzenie art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej, o kolejne ogniwo w łańcuszku transferu pieniędzy i miejsce do upychania Misiewiczów za dużą kasę, czyli o Narodowy Instytut Wolności z budżetem 380 mln zł?

Anna Dysińska

9 czerwca

 

10 czerwca

 

Warto przeczytać:

1 i 2.06 – jesteśmy na spotkaniach PiS

Spotkania PiS – czyżby THE END?

Profesor i posypka czekoladowa na tort

21.04 – jesteśmy na spotkaniach PiS…

Polub nas na Facebooku