Dojrzała Parada Równości

Parada Równości - Warszawa 2018
polecamy

Po raz 18 ulicami Warszawy przeszedł kolorowy tłum. Domagano się wolności, równości i tolerancji dla kobiet, mężczyzn, członków środowisk LGBT i niepełnosprawnych, uchodźców i obcokrajowców.

Prawie 50 tys. ludzi szło pod różnymi flagami i hasłami. W tym roku wśród haseł: małżeństwa i związki partnerskie dla wszystkich, miasta bez barier, otwartość wobec uchodźców i obcokrajowców, ochrona przed dyskryminacją i wykluczeniem, wzmocnienie ochrony prawnej przed mową i przestępstwami z nienawiści, edukacja antydyskryminacyjna, edukacja seksualna, etyka w szkole, zaostrzenie kar za przemoc wobec zwierząt.

Frekwencją przebiła chyba wszystkie wcześniejsze parady. Czy dlatego, że „weszła w dorosłość”, czy może dlatego, że w tym roku mocniej zabrzmiał głos w obronie osób niepełnosprawnych?

Parada Równości cz 1

Parada Równości cz 1Relacja Mariusz Malinowski

Posted by Video-KOD on Saturday, June 9, 2018

Wielobarwny i wesoły tłum przez trzy godziny maszerował, tańczył, kołysał się. Ludzie młodzi, starsi, „dzieciaci”. Byli także właściciele czworonogów. Pojawiło się wielu polityków (z SLD, Partii Zieloni, Nowoczesna, Razem, PO), sporo zagranicznych gości, w tym ambasadorów pracujących w Warszawie, którzy wcześniej podpisali się pod listem poparcia dla tegorocznej Parady Równości. Nie zabrakło członków opozycji chodnikowej (OSK, KOD, KOD Mazowsze, ODnowa, OSA, Obywatele RP). Jak było? Zobaczcie na filmie i zdjęciach.

AD

#zwiazkipartnerskie #juzczas #koalicjaobywatelska #Warszawa #ParadaRówności

Fot. Katarzyna Pierzchała i Paweł Arczewski

 

Polub nas na Facebooku