Prawa kobiet – znów fałszywy alarm!

Gdy Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny rozpoczęła dyskusję nad projektem „Zatrzymaj aborcję”, na ulice polskich miast wyszły tysiące kobiet. Projekt trafił znów do „zamrażarki” – miał tam trafić, bo całe zamieszanie ma przykryć temat najważniejszy – Sąd Najwyższy, który dziś ma zostać unieszkodliwiony.

Prawo i Sprawiedliwość znów gra nami – aborcja to temat, który PiS już wielokrotnie wykorzystał, aby odwrócić uwagę, gdy spadały sondaże lub gdy widzi, że opór kobiet słabnie. Jak o projekcie w kwietniu 2017 roku mówił prezes Kaczyński „będziemy chcieli to przeprowadzić w sytuacji, która nie spowoduje tak ostrych protestów, jak miało to miejsce jesienią” (wywiad w gosc.pl).

Partia rządząca chciała przypodobać się wyborcom, i obiecywała przed wyborami szybkie uchwalenie projektu zaostrzającego aborcję. Po dojściu do władzy nigdy to jakoś jej się nie udawało… Projekt wyjmowany jest z szuflady, gdy jest zapotrzebowanie na mgłę, która ma przykryć zmiany dotyczące praworządności (tak jest obecnie). Gdy w październiku 2016 projekt pokazał się na posiedzeniu Komisji Sprawiedliwości, to sami posłowie PiS odrzucili go w całości. Dlatego, że w tym samym czasie w Parlamencie Europejskim odbywała się debata o prawach polskich kobiet i PiS bał się międzynarodowej afery.

Po raz kolejny wczoraj parlament fortelem wycofał się z procedowania projektu ustawy „Ordo Iuris”. Po co wywoływał temat? Jesteśmy w trakcie wielkiej batalii o sądy i trzeba społeczeństwu i mediom rzucić jakiś ochłap. Ale nie dajmy się zwieść! Co by o Kaczyńskim nie mówić, to na polityce on się zna. Jak mówił we wspomnianym wywiadzie „tylko w polityce trzeba stosować coś, co z angielska nazywa się timingiem, czyli działać w odpowiednim czasie.” Zasłony dymnej użył, żeby Polakom nie chciało się iść pod sądy. I tak z problemów aborcji, antykoncepcji, edukacji seksualnej czy lekarskiej klauzuli sumienia zrobiono stworzono szopkę polityczną.

Pamiętajmy, PiS to nie fanatyczni akolici, a straszni cynicy, dlatego warto dziś pójść mimo wszystko przed sąd, by ocalić instytucje naszej ostatniej szansy. Gdy wolnych sądów zabraknie, każdy pisowski sędzia będzie mógł swobodnie wpływać na Twoje życie, także przeprowadzając ustawę dot. aborcji. Gdy prawie 40 procent obecnych sędziów Sądu Najwyższego zostanie zmuszonych do przejścia na emeryturę, to PiS jak na tacy dostanie ten najważniejszy organ, który może bez problemu uznać ważność lub nie nadchodzących wyborów. Gdy sędzie Gersdorf zostanie odsunięta, to bez problemu PiS powoła przyjazny Trybunał Stanu – ten, który może nie będzie chciał osądzić prezydenta RP, marszałków Sejmu i  Senatu, Prezes Rady Ministrów i członkowie Rady Ministrów, prezesa NBP, członków KRRiT, kierujących ministerstwami, a także posłów i senatorów. Tego właśnie chcesz?

Leszek Żarnowiecki

Łódź

Łódź manifestacja „Do kosza”. Faceci z piss wymyślil sobie, że dla ukrycia próby zamordowania polskiego sądownictwa, wprowadzą pod obrady sejmu ustawę o odebraniu kobietom prawa do dysponowania ciałem. #DoKosza ,to jedyna godna odpowiedź.Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom zorganizowały protest, w którym i Wy bierzecie z nami udział. Krzyczcie z nami tam gdzie jesteście, aby głos ten był słyszany w całej Europie Relacja Jarek

Posted by Video-KOD on Monday, July 2, 2018

Kielce

Piotr

Posted by Video-KOD on Monday, July 2, 2018

Bydgoszcz

DO KOSZA! Szczecin! Wysyłamy Kaję Godek w kosmos!

Posted by Dagmara Wielicka on Monday, July 2, 2018

Warszawa

Faceci z piss wymyślil sobie, że dla ukrycia próby zamordowania polskiego sądownictwa, wprowadzą pod obrady sejmu ustawę o odebraniu kobietom prawa do dysponowania ciałem. #DoKosza ,to jedyna godna odpowiedź.Strajk Kobiet zorganizował protest, w którym i Wy bierzecie z nami udział. Krzyczcie z nami tam gdzie jesteście, aby głos ten był słyszany w całej Europie Relacja Mariusz Malinowski

Posted by Video-KOD on Monday, July 2, 2018

Kraków

Do Kosza! Mobilizacja Kraków!

Posted by Video-KOD on Monday, July 2, 2018

Fotorelacje z protestów w Polsce:

Lublin Fot. DW
Kielce Fot. MSz
Katowice Fot. MB

Lekarstwo PiS na wszystko – areszt albo oskarżenie

Polub nas na Facebooku