Światełko i flaga europejska przed sądami

Fot. Renata Lipińska-Kondratowicz
polecamy

O „wolne sądy” i o „bycie w Unii” ciągle apelują ludzie, którzy pojawiają się przed sądami w wielu polskich miastach. Wychodzą w grupie lub pojedynczo, są spisywani… Europo, nie odpuszczamy!

Mocne głosy płyną z całego świata, także artystycznego; Pearl Jam staje w obronie polskich kobiet, Massive Attack broni polskich sądów, Rolling Stones wspierają polską opozycję. Na ulice nadal wychodzą Polacy, którzy nie chcą, aby PiS przejął sądy. Wychodzą w ramach lipcowej odsłony akcji „Łańcuch Światła i Ludzi”, albo „bez żadnego trybu”.

Gorzów Wielkopolski Fot. Leszek Pielin
Pani Wanda w Stargardzie protestuje samotnie od dawna. Może przyłączysz się do niej?

W Warszawie sporo osób przychodzi rano, ale głównie spotykają się codziennie o 21 przed budynkiem Sądu Najwyższego. W Płocku nieco wcześniej, bo o 19. przychodzą przed sąd rejonowy, aby wyrazić niezgodę na dewastowanie sądownictwa. Wiele osób z egzemplarzami konstytucji, flagami polskimi i europejskimi. – Brak sądów wolnych i niezależnych od partyjnych działaczy wykluczy nas z rodziny europejskiej i dlatego grupy Wolne Miasto Płock, KOD oraz osoby niezrzeszone będą nadal przychodzić pod sąd rejonowy – mówi Krzysztof. W Białymstoku w poniedziałek pojawiło się kilka osób. Stali z kartkami i zniczami. – Nie odpuszczono nam – mówi Romana. – Policja nas spisała. Ale to nas nie powstrzyma. Zapraszamy do udziału w naszym pokojowym i zgodnym z prawem proteście. 

Oława Fot. Agnieszka Mikołajek

Zdjęcia z Torunia, Warszawy, Poznania, Zgierza, Płocka, Łodzi

CHCESZ BYĆ BLISKO WYDARZEŃ. RELACJE POJAWIAJĄ SIĘ NATYCHMIAST NA NASZYM FANPEJDŻU. DOŁĄCZ I ZAPROŚ ZNAJOMYCH! – https://www.facebook.com/skwerwolnosci/

Po raz kolejny stajemy przed Sądem w Radomiu, po raz kolejny protestujemy przeciwko zamachowi na Sąd Najwyższy!KONSTYTUCJA i trójpodział władzy jest wartością nadrzędną!

Posted by Radomianie dla demokracji on Sunday, July 8, 2018

 

Relacja z Kalisza

Kolejny Protest pod Sądem w Kaliszu #WolneSady #KOD #ObywateleRP

Posted by www.calisia.pl on Monday, July 9, 2018

 

Relacja z Warszawy

Jesteśmy pod SN.Relacja: Andrzej

Posted by Video-KOD on Sunday, July 8, 2018

Zebrała AD

Światełko dla sądów

Polub nas na Facebooku