Apel byłych posłów RP

Protest w Łodzi. Gdy ludzi morze wypełnia pl. Dąbrowskiego…
polecamy

Andrzej Kostarczyk, poseł I kadencji sejmu RP oraz Jacek Szymanderski, poseł X kadencji wzywają byłych posłów do stawienia się w tym szczególnym czasie, aby bronić ładu konstytucyjnego.

„Apelujemy do byłych Posłów i Senatorów, naszych Koleżanek i Kolegów, którym drogi jest ład konstytucyjny. Jest nas w Polsce ponad dwa tysiące i ciągle mamy prawo wolnego wstępu do Sejmu. Prawo, którego pozbawieni są Obywatele protestujący przeciwko naruszeniom  władzy.

Apelujemy do Was, Panie i Panowie, abyście przychodzili do Sejmu gremialnie. To my kładliśmy ustrojowe podstawy pod budowę Polski dumnej, wolnej i suwerennej. Gwarantem wolności uczyniliśmy Konstytucję. Zbudowaliśmy państwo respektujące trójpodział władzy, będące wspólnym dobrem wszystkich obywateli. Tego nie wolno naruszać w imię żadnych idei, a zwłaszcza w imię fałszywego patriotyzmu.

Przychodząc do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej nie zatrzymamy zapewne procesu łamania przez obóz „dobrej zmiany” Konstytucji i stanowienia złego prawa, ale nasza obecność będzie przypominała rządzącej koalicji, że oni też będą byłymi posłami i senatorami i nie będzie ich chronił poselski immunitet. Przychodźmy z hasłem – Konstytucja!

Andrzej Kostarczyk i Jacek Szymanderski”

Wczoraj nie wiedzieliśmy jeszcze, że w Gazecie Wyborczej ukaże się materiał filmowy z mini konferencji prasowej Andrzeja Kostarczyka i Jacka Szymanderskiego, którą zorganizowali w Sejmie 19 lipca br. Dlatego zdecydowaliśmy się na takie nagranie ich apelu. Warto posłuchać jak oceniają poczynania Jarosława Kaczyńskiego.

Posted by Tadeusz Korablin on Sunday, July 22, 2018

 

Polub nas na Facebooku