Słowo na „k”, czyli „My jesteśmy konstytucją”!

Fot. Beata Chojnacka
polecamy

Pod takim tytułem 16 września odbył się marsz KOD, którego członkowie na zakończenie ubrali w koszulkę konstytucyjną pomnik króla. Zygmunt III Waza otrzymał taką samą ozdobę jak Miś Uszatek, poznańskie „abakany”, lubuski koziołek, gdański Neptun i kilkaset pomników w Polsce. W Warszawie odbył się finał akcji #ToJaUbrałemPomnik.

Jest wrzesień 2018 roku… Najbardziej zakazanym słowem w Polsce stało się słowo na „k”. Nie, to nie to słowo, o którym wszyscy zapewne myślicie…

My jesteśmy Konstytucją - koszulka kolumna Zygmunta WarszawaJeszcze trzy lata temu, nigdy bym nie pomyślał, że dożyję czasów, w których za słowo „Konstytucja” można trafić na przesłuchanie do… prokuratury. Ubranie Misia Uszatka czy Syrenki Warszawskiej w koszulkę z napisem „KonsTYtucJA” staje się czynem zabronionym…

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska prowadząc obrady wystąpiła w nietypowym dla damy naszyjniku. Tylko na pierwszy rzut oka to po prostu ozdoba, ale uważny widz dostrzegł, że elementy tworzą napis „konstytucja”. Podobną ozdobę zaprezentowała także I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdorf!

Słowo na „k”, które stało się hasłem opozycji, rozsierdziło rzecznika dyscyplinarnego Prokuratury Generalnej. W piśmie domagał się szczegółów lekcji poprowadzonej przez będącego już w stanie spoczynku prokuratora Wojciech Sadrakuła. Ten „przestępca”… tfu, na razie „podejrzany” śmiał przeprowadzić w jednej z warszawskich szkół lekcję dotyczącą ustawy zasadniczej.

Król Zygmunt przywdział koszulkę #KonsTYtucJA! Zdjęcia może nie najlepsze, bo mi się telefon non stop rozładowywał.

Posted by Monika Szafraniec on Sunday, September 16, 2018

 

A czy czasem ludzie, którzy teraz łamią konstytucję, nie stali w pierwszym rzędzie na mszach z okazji uchwalenia tej majowej, tak łudząco podobnej do obowiązującej?

Nośmy z dumą koszulki z napisem „KonsTYtucJA”, nie bójmy się wyrażać w ten sposób naszego NIE dla dalszej demolki państwa prawa i jawnego deptania najwyższego prawa Rzeczypospolitej przez „pomazańców” prezesa PiS!

W Żabce na Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim.https://tubaostrowa.pl/aktualnosci/czytaj/8770-happening-w-zabce–wlaściciel-wezwany-na-policje

Posted by TubaOstrowa on Sunday, September 16, 2018

 

Pamiętajmy, te dwa słowa: TY i JA to sedno ustawy zasadniczej. Dotyczy ona nas wszystkich – Wolnych Obywateli Rzeczypospolitej. Czytajmy ze zrozumieniem Konstytucję, stosujmy ją bezpośrednio… Obowiązywanie Konstytucji RP przywrócimy, jak skutecznie odsuniemy PiS od władzy oraz postawimy wszystkich winnych jej złamania przed Trybunałem Stanu!

Wierzę, że „jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”.

Jerzy Wójcicki

Fotorelacja Beata Chojnacka

 

Polub nas na Facebooku