„Mała ojczyzna jak własny dom” – Mirosława i Katarzyna Joanna

W niedzielę będziemy wybierali radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Prezentujemy kolejny artykuł, które pomoże Wam wybrać najlepszego kandydata w nadchodzących wyborach. Tym razem wyjątkowo dużo jest „nowych”. Ale samorządowców z doświadczeniem nie brakuje.

Mirosława Kędziora

Reprezentuję Koalicję Obywatelską – Gorzów i będę startować z okręgu 3 – pozycja 3.

Z miastem związana jest o urodzenia. Dlaczego kandyduję? Bo chcę być dumna z mojego miasta. Bo znam tu ludzi i ludzie mnie znają. Bo chciałabym, aby młodzi ludzie chcieli tu zostać.

Z wykształcenia jestem ekonomistką z wieloletnim doświadczeniem w administracji rządowej i samorządowej. Niemal 20 lat temu założyłam Lubuskie Centrum Edukacji Samorządowej i Specjalistycznej. Byłam jej właścicielką, dyrektorem i organizatorką kursów, szkoleń i konferencji w zakresie administracji, finansów publicznych, prawa oświatowego i gospodarczego i przystosowania polskiego prawa do wymogów Unii Europejskiej.

Wiedza i doświadczenie

Swoje doświadczenia organizacyjne i kontakty z najbardziej uznanymi prawnikami w Polsce wykorzystuję obecnie jako członek zarządu Stowarzyszenia Obywatele GW 66-400 oraz współpracując z Klubami Obywatelskimi, zapraszając do Gorzowa największe autorytety prawnicze w kraju i ważne osoby dla aktualnej sytuacji prawnej i społecznej. Spotkania wypełniają największe sale Biblioteki Wojewódzkiej.

Aktywnie uczestniczę w inicjatywach Stowarzyszenia: np. w walce o niezmienianie nazw ulic czy o pomnik na Placu Grunwaldzkim oraz o PET w Szpitalu Wojewódzkim. Zorganizowałam też razem z przyjaciółmi koncert Amsterdamskiej orkiestry w naszej Filharmonii. Jestem na każdej demonstracji broniącej KONSTYTUCJI i niezależności sądów. Uczestniczę we wszystkich LITERIADACH. Zawsze zdecydowane bronię swoich przekonań, przeszkody dla mnie nie istnieją. Doskonale znam, rozumiem i czuję moje miasto oraz ludzi w nim mieszkających.

Zobowiązuję się doprowadzić do realizacji  zadań w moim okręgu m.in.: docieplenie budynków szkolnych, wyposażenie gabinetów przedmiotowych, bezpłatne obiady dla uczniów, bezpłatna komunikacja miejska dla dzieci uczących się. Bardzo ważny jest remont chodników, czy rewitalizacja i niedopuszczenie do katastrof budowlanych w zabytkowych budynkach śródmieścia. Gorzów musi być piękny.

Będę walczyła o likwidacja barier dla osób z niepełnosprawnościami w konsultacji z tymi osobami. Nic o nich bez nich.

Moim marzeniem jest budowa domu seniora przy ulicy Borowskiego – starsi znajdą tam swój dom. Chcę im w ten sposób podziękować, bo swoją energię poświęcili dla Gorzowa.

Katarzyna Joanna Wiśniewska

Kandyduję do Rady Dzielnicy Śródmieście z KKW PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA w okręgu nr 1 z pozycji nr. 7.

Mam nadzieję, że „siódemka” przyniesie mi znów szczęście. Byłam radną przez pełne dwie kadencję, ale chciałabym dokończyć kilka projektów długoterminowych powstających w Dzielnicy Śródmieście z mojej inicjatywy. Chcę dopilnować m.in. budowy nowej siedziby na potrzeby Domu Kultury Śródmieście, powstanie nowoczesnej biblioteki multimedialnej czy miejsca aktywności lokalnej „MAL #Pokolenia”. To nie jedne z powodów, dla których zdecydowałam się ponownie kandydować do Rady Dzielnicy Śródmieście.

Chciałam zaznaczyć, że pomoc mieszkańcom, a tak naprawdę w dużej mierze sąsiadom, jest dla mnie jako społecznika bardzo ważną kwestią.

Budżet pod kontrolą

Od wielu lat jestem związana zawodowo z bankiem, a w Radzie Dzielnicy, z uwagi na znajomość tematyki finansów, zajmuję się głównie sprawami budżetowymi, pełniąc funkcję Przewodniczącej Komisji Polityki Gospodarczej Budżetu i Finansów. W najbliższej kadencji też chciałabym zajmować się budżetem dzielnicy, wykorzystując zdobyte już doświadczenie. To trudne zadanie i potrzebna jest duża wiedza z tego zakresu, którą posiadam.

W mijającej kadencji pracowałam w Komisjach Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych (wiceprzewodnicząca), Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Ładu Przestrzennego i Gospodarki Komunalnej. Zamierzam działać nadal w tych obszarach. Co jest ważne dla mieszkańców i co planujemy? Wzmocnić bezpieczeństwo mieszkańców szczególnie starszych i słabszych, dać wsparcie i opiekę dla seniorów (w tym teleopieka), nadal prowadzić remonty śródmiejskich przychodni oraz zapewnić dostępność dla osób niepełnosprawnych. Stawiam też na ochronę zieleni miejskiej, likwidację barier architektonicznych, budowę ścieżek rowerowych gwarantujących bezpieczeństwo zarówno rowerzystom jak i pieszym.

Otwarta na współpracę

Jestem zdania, że współpraca popłaca. Dla dobra mieszkańców w konkretnych i potrzebnych inicjatywach jestem skłonna zawsze współpracować nie tylko z PiS. Jednym z przykładów takiej współpracy w Śródmieściu w tej kadencji jest właśnie otwarty Ośrodek Wsparcia i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – OWIRON. To nowoczesna placówka dla osób po ukończeniu 25 roku życia w niepełnosprawnością sprzężoną. To pomysł burmistrza z ramienia PiS, który ochoczo wspierałam i starałam się o środki na jego realizację.

Zachęcam wszystkich, by iść na wybory, by wybrać aktywnych radnych, takich, którzy działają dla dobra społeczności lokalnej. Ordynacja była zmieniana w ostatnim czasie i wprowadziło to dużo zamieszania i bałaganu. Jednak mam głęboką nadzieję, że wybory nie będą sfałszowane, choć te zmiany budzą poważne podejrzenia.

Anna Dysińska

Fotografie pochodzą od bohaterek cyklu.

Kurs przedwyborczy dla członków komisji wyborczych, mężów zaufania i obserwatorów autorstwa Beaty Tokaj – poprzedniej szefowej KBW i Anny Godzwon – poprzedniej rzecznik KBW i PKW. Realizacja Mariusz Malinowski. Cz. 5

Zagrożenia dla procesu wyborczego odc 5

5 odcinek z cyklu „Obronimy wybory” zwartego kursu dla członków komisji wyborczych, mężów zaufania i obserwatorów autorstwa Beaty Tokaj – poprzedniej szefowej KBW i Anny Godzwon – poprzedniej rzecznik KBW i PKW. Realizacja Mariusz Malinowski

Posted by Video-KOD on Thursday, October 11, 2018

 

Polub nas na Facebooku