A wyszło jak zwykle

Miało być dumnie, miało być patriotycznie, miało być uroczyście i podniośle.

Miał być rejs dookoła świata jachtem „Polska 100”, a zapowiadają regaty w Australii jachtem „I love Poland” i proces z Mateuszem Kusznierewiczem.

Miało być 100 Ławek Niepodległości, które kiedyś będą, tylko nie wiadomo kiedy, ale chyba będzie ich 143.

A wyszło jak zwykle
Fot. Katarzyna Pierzchała

W Szczecinie był za to wielki baner IPN z błędem w treści i bezprawnym wykorzystaniem plakatu.

Na 11 listopada do Warszawy mieli zjechać najważniejsi przywódcy świata. I będą, ale w grudniu i w Katowicach – na szczycie klimatycznym ONZ.

Głowa dużego europejskiego państwa z ogromnymi ambicjami zapraszała Polaków na Marsz Niepodległości, potem informowała, że nie weźmie w nim udziału, bo jest zajęty, potem, że będzie w Gorzowie, a teraz, że jednak pójdzie w Marszu, ale państwowym, zwołanym na cztery dni przed wydarzeniem. Ochranianym przez wojsko, straż miejską i SOP, bo powołana do zapewnienia bezpieczeństwa Polaków policja ma gdzieś takie państwo.

W centrum w końcu europejskiej i podobno chrześcijańskiego cywilizacji będzie marsz, przed którym przestrzegają swoich obywateli władze zgniłego zachodu. Bo można w mordę dostać…

A wyszło jak zwykle
Fot. Katarzyna Pierzchała

Będzie jeszcze pomnik. Wyższy od Piłsudskiego, z twarzy podobny do Suskiego, za to bez pozwolenia i nie tylko moralnego.

Wcale nie chce mi się śmiać, nie jestem już nawet wkurzona, jest mi smutno. Przy okazji jubileuszu 100 lecia niepodległej Polski zastanawiam się, jakim Polacy są społeczeństwem, jaka jest opozycja, że ci nieudacznicy dalej rządzą NASZYM krajem!!!

Ja, Polka, patriotka, na swojej emigracji, bo to nie jest moje państwo i moja ojczyzna w niedzielę będę wcinać rogale marcińskie w Poznaniu. Bo moja Polska to nie faszyści na ulicach Warszawy w morzu czerwonego dymu ani rosomaki odgradzające „uczestników” obchodów.

Polska to tradycja, tolerancja i solidarność, a niepodległość to godność, wolność i demokracja.

Anna Rybakiewicz

Zdjęcia Katarzyny Pierzchały zostały wykonane 9 listopada podczas przygotowań do odsłonięcia pomnika Lecha Kaczyńskiego na zawłaszczonym przez PiS Placu Piłsudskiego w Warszawie.

 

Polub nas na Facebooku