22 lipca 2019

Strona główna Publicystyka Szczyt szczytów (klimatycznych)…

Szczyt szczytów (klimatycznych)…

0
Szczyt szczytów (klimatycznych)…
Rys. Obywatel Janek

… czyli Kabaret SilWuPle zaprasza na
KILKA REMINISCENCJI Z KLIMATYCZNEJ KONFERENCJI

1. Rząd premiera Morawieckiego, wzorem literackiego Don Kichota, rozpoczął walkę z wiatrakami. Tym razem na poważnie. „Wszystkie wiatraki mają zostać zezłomowane do 2030 roku” – powiedział przedstawiciel Ministerstwa Niszczenia Środowiska. Chyba, że ich operatorzy wyrażą chęć przerobienia wiatraków na węgiel.

2. „Mamy złoża węgla jeszcze na 200 lat” – powiedział prezydent Duda na konferencji klimatycznej w Katowicach, mieście, które od lat znane jest z walki z zanieczyszczeniem środowiska. Mamy więc sporo czasu na zmaganie się z globalnym ociepleniem, które jak wszyscy wiedzą – nie istnieje. Istotnym elementem scenografii konferencji była wystawa biżuterii z antracytu oraz węgla koksującego.

3. Na nieoficjalnym spotkaniu po pierwszym dniu konferencji, znana ze swych umiejętności wokalnych posłanka Beata Kempa odśpiewała progresywny song pt. „Iść, ciągle iść w stronę smogu”.

4. Uczestnicy konferencji klimatycznej zostali zaproszeni na święto Dnia Górnika. Dla bardziej odważnych przewidziano wjazd na komin elektrociepłowni Jaworzno oraz degustację wody mineralnej, zaczerpniętej z przepływającej przez Katowice rzeki Rawy.

5. „Węgiel jest potrzebny i od niego nie odstąpimy!” – powiedział premier Morawiecki na Kongresie Gastroenterologów. „Naszym celem jest przyspieszenie, dlatego właśnie musimy walczyć z rozwolnieniem!” czy jakoś tak…

6. Ministerstwo Niszczenia Środowiska częściowo ustąpiło przed protestami ekologów z totalnej opozycji. Do protestujących wysłano sygnał, że skoro nie powinno się palić węglem, to może pewnym rozwiązaniem byłoby rozpoczęcie produkcji brykietów opałowych z opon i plastiku. „Recykling to podstawa naszych działań” – powiedział przedstawiciel ministerstwa.

P.S. Choć to totalna beka – większość wypowiedzi przedstawicieli „dobrej zmiany” jest autentyczna…

Paweł Celiński