Głos Wolnych – dajemy do myślenia

Głos Wolnych - Dajemy do myślenia
polecamy

W najnowszym numerze 5/2018 między innymi przeczytacie

  • Miska ryżu, a sprawa polska – W naszym dzisiejszym świecie, gdy fundamentalne podziały w społeczeństwie nabierają charakteru trwałego, są ludzie, którzy prowadzą swoją zimną grę i zależnie od koniunktury wyciągają taśmy albo te, albo inne. Nastawieni na realizację celów nie mają żadnych oporów; wykorzystują społeczne rozchwianie i podsycają je, czując się w tym jak ryba w wodzie,
  • Jak nie zmarnować głosu – Żeby odsunąć albo nie dopuścić do władzy tych, którzy z pewnością będą cię oszukiwać, potrzebne jest współdziałanie wielu ludzi. Pomóż zatem arytmetyce.
  • Miłość kontra wolność w piosence i filmie – Czego nie robią piosenkarze, to robią filmowcy. Tegoroczny Festiwal Polskich Filmów Fabularnych obfitował w rozmaite wyrazy obywatelskiej postawy filmowców. Najgłośniejszym tego przykładem był „Kler”, ale nie jedynym przecież.
  • Idzie zima zła – Jak wynika z najnowszych danych Eurostatu, na które powoływał się Dziennik Gazeta Prawna, od stycznia do maja do Polski wpłynęło już nieco ponad 7 mln ton węgla.
  • Polski dom wariatów – Co z tego, że armii już nie ma, kiedy przodujemy w Europie pod względem ilości kapłanów w wojsku oraz kapel defiladowych.

Wydawca: Region Pomorski KOD
Starsze egzemplarze „Głos Wolnych” można pobrać ze strony Demokratio.pl

Polub nas na Facebooku