Telewizja kłamie!

Telewizja kłamie!
Fot. JohnBoB & Sophie Art
polecamy

Zebrani przed gmachem TVP przy ul. Woronicza w Warszawie domagali się usunięcia osób odpowiedzialnych za nienawiść sączącą się z mediów publicznych. Pojawili się o 19.30 wzorem z czasów stanu wojennego. Podobne protesty pod hasłem „TVoja wina – solidarni z Gdańskiem” odbyły się w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Lublinie.

Telewizka kłamie!
Fot. JohnBoB & Sophie Art

„Od 3 lat Telewizja Polska stała się narzędziem manipulacji politycznej na ogromną skalę, systematycznie zaostrzając kurs i kierując ostrze propagandy w stronę przeciwników obecnej władzy. W programach emitowanych w kilku kanałach TVP łamano standardy etyki dziennikarskiej i ustawę o radiofonii i telewizji używając języka nienawiści wobec polityków opozycji, ludzi o innych poglądach, inne narodowości, innego wyznania oraz ludzi, których obecna władza uważa za wrogów. Raporty niezależnych specjalistów ostrzegały przed ciągle podsycaną, także „paskami grozy”, wojną. Nie byłoby ataków na m.in. opozycję czy jej sympatyków, na sędziów, na działaczy samorządowych, na WOŚP i Jurka Owsiaka gdyby nie pozwolenie, a nawet uczestnictwo w atakach polityków związanych z prawicą. Plastelinowy hejt zamieniony w nóż zakończył życie samorządowca, wielokrotnie będącego na celowniku TVP” – czytamy na stronach organizatorów akcji „TVoja wina – solidarni z Gdańskiem”.

#Kraków21 stycznia 2019 r."Media muszą być wolne, bo to stanowi gwarancję demokracji!" -Demonstracja – TVoja wina! Uczestnicy protestu stają m. in. w obronie #WOŚP i żądają odwołania Jacka Kurskiego oraz ludzi mających największy wpływ na nierzetelny, propagandowy przekaz w #TVP.Relacja: Krzysztof Nowak#VideoKOD

Posted by Video-KOD on Monday, January 21, 2019

Zarząd jest odpowiedzialny

Telewizja kłamie!
Fot. JohnBoB & Sophie Art

Protestujący żądali zwolnienia: Jacka Kurskiego, Prezesa Zarządu TVP, Macieja Staneckiego, Członka Zarządu TVP, Macieja Łopińskiego, Przewodniczącego Rady Nadzorczej TVP S.A. 4. odwołania Przemysława Tejkowskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej TVP S.A i Radosława Włoszka, Członka Rady Nadzorczej TVP S.A.5. odwołania Jarosław Olechowskiego, dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej6. odwołania osób odpowiedzialnych za następujące programy „Wiadomości”, „Gość Wiadomości”, „Minęła 20”, ”Studio Polska”, „W tyle wizji”, „Warto rozmawiać”, „Serwis Info”, „Woronicza 17”7. likwidacji instytucji komisarza politycznego partii rządzącej przy mediach publicznych jaką jest Rada Mediów Narodowych.

W Łodzi protestujący pojawili się przed siedzibą Telewizji Polskiej przy ul. Narutowicza 13 z tymi samymi żądaniami. Oczytali apel, który nazwali „postulatami gdańskimi”, a w nich takie słowa „Konsekwencją otwartej walki jest coraz bardziej podzielone społeczeństwo i coraz większa liczba skarg na programy TVP. Ani Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która przyjmowała skargi, ani Rada Etyki Mediów namaszczona przez obecnie rządzących, nie zrobiły nic, aby ukrócić te praktyki. Musiała wydarzyć się tragedia, aby władze polskie choć na chwilę zainteresowały się walką przy użyciu mediów w wykonaniu pracowników instytucji publicznej. Kilka dni temu po spotkaniu z członkami KRRiT prezydent Duda apelował o zwrócenie szczególnej uwagi na sytuację przekraczania granic wolności słowa i łamanie dobrych obyczajów. A mimo tego z telewizorów nadal sączył się jad i stosowano manipulację w pokazywaniu uroczystości, nawet w dniu pogrzebu.”

Milczenie to obojętność

Telewizja kłamie!
Fot. JohnBoB & Sophie Art

Protestujący stanęli też Lublinie i podobnie jak było w innych miastach przypominali słowa, które padły z ust bliskich Pawła Adamowicza m.in. pani Magdaleny Adamowicz, która mówiła o ciszy nie oznaczającej milczenia, „bo milczenie jest bliskie obojętności.” W postulatach znajdziemy inne cytaty z mszy pogrzebowej: „Pawła zabiła nienawiść. Tę nienawiść wzbudzano i podsycano, dyskwalifikując go moralnie. Tak przedstawiały go tzw. media publiczne – powiedział były działacz opozycji z czasów PRL, Aleksander Hall. „Nie będziemy dłużej obojętni na panoszącą się truciznę nienawiści na ulicach, mediach, w szkołach, parlamencie i w Kościele” – powiedział podczas uroczystości dominikanin i działacz opozycji antykomunistycznej o. Ludwik Wiśniewski. I dodał „Cała Polska czeka, ażeby z Gdańska wyszło przesłanie, które dotrze do każdego Polaka i które przywróci moralną równowagę w naszym kraju i w naszych sercach.”

21.01.19 Lublin – protest pod siedzibą TVP3 LublinProtestowaliśmy dziś przeciwko przekazowi płynącemu z telewizji…

Posted by KOD Region Lubelski on Monday, January 21, 2019

Organizatorzy protestów wzywają Polaków „nieobojętnych na panoszącą się truciznę nienawiści, o zaangażowanie się we wszystkie niezbędne działania prowadzące do realizacji wystosowanych postulatów, czyli do usunięcia zła, które dzieli.” Postulaty znajdują się także w internecie – Petycja: Media publiczne nie partyjne

AD

ośmiela kolejne ataki.

#TvOjaWina #TelewizjaPublicznaNiePaństwowa #StopMowieNienawiści #WolneMedia#ApelZGdańska

Polub nas na Facebooku