Ochroniarze poturbowali demonstrantkę

Ochroniarze TVP poturbowali demonstrantkę
Fot. JohnBoB & Sophie Art
polecamy

Elżbieta Podleśna została poszkodowana w wyniku interwencji w szóstym dniu protestu pod TVP w Warszawie. Wezwano karetkę z powodu urazu ręki i barku. Dziś okaże się, czy nie ma złamanych żeber i palców ręki. Zapowiada, że nadal będzie protestować.

Ochroniarze TVP poturbowali demonstrantkę
Fot. Aleksandra Perzyńska

Jedna z aktywistek tzw. opozycji ulicznej, która zasłynęła napisaniem na biurze posła Czabańskiego skrótu „PZPR”, zorganizowała w stolicy pikietę na PL. Powstańców. Skromnie – było kilkanaście osób. Protestanci weszli do środka, po czym pracownicy ochrony budynku brutalnie zaczęli wyrzucać demonstrujących. Ma uraz żeber, barku i być może złamane 2 palce, a po ewentualnej obdukcji w szpitalu, okaże się w jakim stopniu jest poszkodowana. Na razie ma dokumenty, które otrzymała od zespołu karetki pogotowia.

Rano w pobliżu siedziby telewizji, KOD Mazowsze zbierał podpisy pod listem o odwołanie Jacka Kurskiego. Pod wieczór zjawili się protestujący. Jak od kilku dni z głośnika odtwarzali sygnał „Dziennika Telewizyjnego”, a także rozmawiali lub przynajmniej usiłowali rozmawiać o propagandzie z wchodzącymi i wychodzącymi gośćmi lub pracownikami telewizji. Czytali oświadczenie dotyczące ich postulatów. Wczoraj trafili m.in. na Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Elżbietę Rafalską.

W pewnym momencie policja obstawiła drzwi wejściowe do telewizji. Ale kilkoro z demonstrantów weszło już do środka; zostali wpuszczeni, bo było zimno. – Po kilkudziesięciu minutach ochrona zaczęła szykować się do interwencji – mówił jeden z demonstrantów. – Poprosili o rozmowę z administratorem budynku, ale zaraz po tym osiem osób zostaje bez uprzedzenia wypchniętych lub wyniesionych przez pracowników ochrony. Akcji przyglądała się policja wezwana przez demonstrujących.

Jestem już w domu. Leki przeciwbólowe działają, a mimo to boli. Dopiero zaczynają puchnąć obie dłonie, za które…

Posted by Elżbieta Podleśna on Tuesday, January 22, 2019

Hanna Zielińska, dziennikarka TOK FM relacjonuje – Obie służby informowałam co chwila, że jestem dziennikarką i wykonuję swoje obowiązki służbowe. Zostałam jednak wyciągnięta za ramię, jako jak mi powiedział jeden z policjantów „uczestniczka zgromadzenia”. Operator TVP Info filmował nadal bez zakłóceń. Zostałam odizolowana i skierowana do radiowozu na rewizję osobistą. Nie mogłam znaleźć dowodu, ale rewizji nie było. Wolna byłam dopiero po zakończeniu usuwania demonstrantów z wejścia do budynku.

Pracownicy Solid Security wyrzucili wczoraj wieczorem Elżbieta Podleśna i Ewa Borguńska z budynku tvp.info*. W komentarzach dodam relacje fotografów pokazujące jak skandalicznie i bezprawnie staliśmy w holu instytucji publicznej, co było bezpośrednią przyczyną interwencji – tak bezprawnej, że nawet państwowa policja nie chciała się jej podjąć. Mamy dostać zarzuty za naruszenie miru domowego Telewizji Polskiej.Dzisiaj o 19.30 również protestujemy przed wejściem do budynku na Jasnej 14/16.* nagranie pokazuje interwencję wobec nich, ale usunięci zostaliśmy wszyscy.

Posted by Asia Gzyra-Iskandar on Wednesday, January 23, 2019

W budynku najdłużej pozostawała Elżbieta Podleśna, ale obserwatorzy na zewnątrz wiedzieli, że jest poważnie, bo policja wezwała do niej karetkę. – Pracownicy ochrony tak interweniowali, że u Eli stwierdzono podczas wstępnego badania uraz biodra, stłuczenie brzucha i klatki piersiowej, obręczy barkowej, palców drugiego i trzeciego ręki lewej jak można przeczytać w dokumentacji otrzymanej w karetce po wstępnym badaniu– wyjaśnia świadek, Dawid Winiarski. – A do tego skarży się liczne obrażenia lewej strony ciała, bo była ciągnięta po podłodze i opuszczana w trakcie niesienia.

Posted by Ewa Borguńska on Tuesday, January 22, 2019

Elżbieta zapowiada dalsze protesty wobec TVP i zachęca „do nawiązania do tradycji: codziennie o 19.30 ostentacyjne spacery sprzeciwu wobec propagandy partyjnej w telewizji polskiej. Kto może to pod siedzibą najbliższego oddziału. Kto nie może to na osiedlowej ulicy.” – Mój adwokat dziś zdecyduje czy potrzebna jest obdukcja, czy dokumenty, które otrzymałam od pogotowia, są wystarczające do wniesienia pozwu – powiedziała nam poszkodowana.

Jak dowiadujemy się od organizatorów podobnej akcji „TVoja wina – solidarni z Gdańskiem” w sobotę odbędą się protesty w związku z propagandą uprawianą w mediach państwowych.

#TvOjaWina #TelewizjaPublicznaNiePaństwowa #StopMowieNienawiści #WolneMedia#ApelZGdańska

Anna Dysińska i Krzysztof Boczek

Poranny protest KOD Mazowsze.

Dosyć partyjnej TVP! Dymisja prezesa Jacka Kurskiego natychmiastW ciągu trzech lat publiczna Telewizja Polska przekształcona została w narzędzie brutalnej propagandy, propagandy – jak się okazało – zabójczej. DOSYĆ TEGO!Stańmy przed gmachem TVP, gdzie mieści się studio Wiadomości z postulatami przywrócenia TVP jej społecznej i publicznej funkcji. Podstawowym postulatem jest natychmiastowa dymisja prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Każdy z nas może zgłosić swój postulat, jak uzdrowić/zmienić sytuację w telewizji publicznej, która powinna być służebna wobec całego społeczeństwa, a nie tylko jednej opcji politycznejPrzyjdźcie we wtorek 22 stycznia br. o dowolnej porze w godz. 14:00-20:00, aby złożyć swój podpis pod listą postulatów.Inicjatorem akcji jest Grupa Lokalna KOD Miasta Ogrody.https://www.facebook.com/events/340591956532258/

Posted by Telewizja Obywatelska TV on Tuesday, January 22, 2019
Polub nas na Facebooku