Kordon przeciwko propagandzie

MIliard na propagandę w TVP
JohnBoB & Sophie Art
polecamy

W środku nocy ponad miliard złoty sejm zaproponował, aby przekazać telewizji publicznej. Tej samej, która ciągle prowadzi wojnę medialną. Tej samej, którą politycy nazywają „tubą propagandową”. Tej samej, której społeczeństwo wytacza procesy i przeciwko której protestuje. I będzie protestował! Przyłączysz się?

MIliard na propagandę w TVP
JohnBoB & Sophie Art

Po dwóch tygodniach protestu pod TVP mogę powiedzieć jedno: to działa. Na poziomie, który nie jest spektakularny, ale jest zasiewem. Zasiewem niepewności i dyskomfortu. Poczucia, że jako dziennikarz, producent, researcher, konsultant, technik czy gość TVP nie zawsze dasz radę schować się za szklany ekran. Że zdeterminowani ludzie mogą ci stanąć na linii wzroku i powiedzieć w oczy, co sądzą o twoim działaniu. Że nie jesteś świętą krową, którą nie dopadną żadne słowa krytyki, nie dotknie dezaprobata. Że jednak, jakoś, między jupiterami studia, wnętrzem taksówki czy limuzyny a przytulnością służbowego apartamentu lub zaciszem twojego domu, przeciśnie się do ciebie ten uparty głos: TVoja wina.

PiS + Policja = -500Brawurowa akcja Policji Polskiej pod TVP3 , po przymocowaniu magnesem do rury nowego loga TVP. Szkoda, że tych dzielnych policjantów nie było w Oświęcimiu na manifestacji pana Rybaka podczas obchodów 74 rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz.A tu link do transmisji Elżbiety Podleśnej z brawurowej akcji zdjęcia baneru: https://www.facebook.com/elzbieta.podlesna/videos/2267212636644772

Posted by wolne-media.pl on Thursday, January 31, 2019

Dlatego będę pod studiami informacji i publicystyki TVP dziś wieczorem i jutro wieczorem. 

Ale NAJBARDZIEJ BĘDĘ W NAJBLIŻSZĄ SOBOTĘ OD 19.30.

I marzy mi się, że będą ze mną ludzie. Dużo ludzi. Kilkaset osób, które będą w stanie stworzyć wokół budynku – i od Jasnej, i od Placu Powstańców, i od Świętokrzyskiej – łańcuch lub raczej kordon, przez który będzie musiał przejść każdy, kto chce się dostać do budynku lub wyjść z niego po skończonej pracy. 

I że nie będzie w sobotę ani jednej osoby, ani jednego pracownika czy gościa TVP, który tego dnia nie usłyszy: „TVoja wina”. Tylko tyle i aż tyle.

Posted by Elżbieta Podleśna on Thursday, January 31, 2019

Będę mieć ze sobą kilkaset wlepek. Kilkaset kartek z wydrukowanym oskarżeniem i sprzeciwem. Zarówno wobec tego, co wypływa do ludzi z TVP, jak i tego, w jaki sposób to kłamliwe medium jest zasilane i chronione przez politycznych protektorów. W czwartkowym porządku obrad Rady Mediów Narodowych nie znalazł się wniosek o odwołanie Kurskiego, skutecznie utrącony przez Czabańskiego, Lichocką i Kruk. Dzisiejszej nocy w sejmie partyjną przewagą skierowano do dalszych prac projekt wpuszczenia w media publiczne kolejnych naszych pieniędzy. Chodzi o miliard i 260 milionów.

Mam nadzieję, że te kartki się nie zmarnują.

Elżbieta Podleśna

Wspieramy Prezydenta Jacka Karnowskiego w sprawie przeciwko TVP 3#TvpŁże#OdwołaćKurskiego#WolneMedia

Posted by Rafalak Sława on Friday, February 1, 2019

#BędęPodTVP #SobotaPodTVP #TVojaWina #TelewizjaPublicznaNiePaństwowa #StopMowieNienawiści #WolneMedia #ApelZGdańska

Dziś (1.02.2019 r.) rozpoczął się proces z powództwa Gminy Miasta Sopotu przeciwko Telewizji Polskiej. Pozwana została Joanna Strzemieczna-Rozen, dyrektor TVP3 Gdańsk oraz Jakub Świderski – jeden z dziennikarzy. Władze miasta zarzucają gdańskiemu oddziałowi Telewizji Polskiej „manipulację i tworzenie kłamliwych materiałów, związanych m.in. z sopockim dworcem czy kortami”. Prezydent Sopotu, Jacek Karnowski w wypowiedzi do jednej z gazet powiedział: „Płacimy za tę telewizję podatki i powinna być ona telewizją publiczną, a nie stroną w sporze politycznym, którą w tej chwili się stała.

Proces Gminy Sopot przeciwko Telewizji Polskiej. Władze kurortu zarzucają gdańskiemu oddziałowi Telewizji Polskiej "manipulację i tworzenie kłamliwych materiałówa , związanych m.in. z sopockim dworcem czy kortami".Pozwaną jest dyrektor TVP3 Gdańsk Joanna Strzemieczna-Rozen oraz jeden z dziennikarzy – Jakub Świderski.Miasto Sopot reprezentuje Prezydent Jacek Karnowski.Od wielu dni pikietujemy pod siedzibą TVP 3 żądając zaprzestania używania mowy nienawiści w mediach publicznych,oraz przekazywania kłamliwych i zmanipulowanych informacji opinii publicznej.Chcemy telewizji publicznej,a nie partyjnej!Jesteśmy dziś w Sądzie ze swoimi postulatami i wspieramy Prezydenta Jacka Karnowskiego✌️Relacja: Rafalak Sława #TvojaWina#TvpŁże#PostulatyGdańskie#PodpiszPetycję#WolneMedia

Posted by Video-KOD on Thursday, January 31, 2019
Polub nas na Facebooku