W geście solidarności i sprzeciwu

W geście solidarności
Fot. Spacerowiczka - Marta Bogdanowicz
polecamy

W obliczu medialnego linczu wobec 10 osób protestujących przed siedzibą TVP przy Placu Powstańców, które z imienia i nazwiska zostały wskazane przez media, we wtorek dołączyło do nich solidarnie ponad 100 osób. Minął 3 tydzień protestów przed siedzibami oddziałów TVP.

W geście solidarności
Fot. Spacerowiczka – Marta Bogdanowicz

– Czuję solidarność z Elą Podleśną, czy Piotrem, których znam i z tymi osobami, których nie znam, a które „palcem” zostały wskazane przed media publiczne jako niby atakujące ich dziennikarzy – mówi jedna z osób z tłumu. – Protestują także w moim imieniu i za to należy się im szacunek. Wiele osób napuszczonych przez media reżimowe, ale także nie do końca poinformowanych polityków i dziennikarzy przyjaznych opozycji, skrytykowało ich akcję. A przecież nie byli bardziej agresywni niż tłum smoleński wobec nas. Ale przecież nie o to chodzi, żeby licytować się na to, kto jest mniej agresywny. Ja w ich sobotnim proteście, nie dopatrzyłam się ataku na jakiegokolwiek pracownika TVP. Chcieli pokazać Magdalenie Ogórek, która niby uprawia zawód dziennikarza, że nie takie są standardy tego zawodu, że nie można oszukiwać w imię politycznych korzyści, że w telewizja publiczna ma pokazywać prawdę, a na pewno nie napuszczać ludzi na siebie. Stąd protesty w Łodzi, Gdańsku, Lublinie i innych miejscach w Polsce.

W geście solidarności
Fot. Spacerowiczka – Marta Bogdanowicz

Z hasłem „TVoja wina” oprócz osób, które demonstrowały już wcześniej w tym zwykłych „uliczników”, pojawili się m.in. Agnieszka Holland, Danuta Kuroń, Tomasz Piątek, dziennikarze z Towarzystwa Dziennikarskiego (m.in. Jerzy Kisielewski, Seweryn Blumsztajn, Andrzej Krajewski, Bartosz Ławski), poseł Michał Szczerba, Krzysztof Luft, kiedyś członek KRRiT, Marek Kossakowski z Partii Zieloni. Wokół placu stało kilkanaście samochodów policji, która miała chronić osoby wychodzące z budynku oddziału TVP. Nie było agresji, a tylko napisy i okrzyki.

Jesteśmy pod #TVP kłamiącą na rzecz PIsss. Obejrzyjcie wywiady z uczestnikami, także z jednym z wyszydzanych w pisowskiej telewizji uczestników protestu przeciw kłamczuszce Magdalenie O. zwanej Gwiazdeczką, który został wezwany na policję.Relacja Mariusz Malinowski#VideoKOD#WarszawaWspieraj obywatelskie.media https://zrzutka.pl/ckved6

Posted by Video-KOD on Tuesday, February 5, 2019

– Uważam, że zasadne jest złożenie do prokuratury zawiadamiania o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze TVP, bo upublicznianie wizerunku osób protestujących, w tym wypadku osób prywatnych, jest naruszeniem ich praw – kończy nasza rozmówczynie. – Lincz w wykonaniu mediów reżimowych był o tyle wstrętny, że w kilku wypadkach podano także miejsca pracy protestujących. Jeśli myślą, że zostawimy pokrzywdzonych samych, to się grubo mylą. Już wpłaciłam pieniądze na pomoc, która zostanie udzielona Eli i innym osobom. A w sobotę też pojawię się, bo ma odbyć się kolejny protest. Nie przestraszą nas!

AD

#BędęPodTVP #SobotaPodTVP #TVojaWina #TelewizjaPublicznaNiePaństwowa #StopMowieNienawiści #WolneMedia #MuremZaProtestującymi! #MamyPrawoProtestować #TVPŁŻE #PostulatyGdańskie #OdwołaćKurskiego #BędęPodTVP #SobotaPodTVP

Codziennie (od 8 do 9) przed siedzibą TVP przy Placu Powstańców odbywa się niemy protest. Na sobotę w Łodzi i Warszawie (inne miasta przygotowują się) zaplanowano kolejne protesty przed siedzibami oddziałów telewizji publicznej. W Gdańsku protest odbędzie się także dziś.

Fotorelacja z protestu Spacerowiczki – Marty Bogdanowicz

Polub nas na Facebooku