22 lipca 2019

Strona główna Publicystyka Relacje Zakochaj się w Europie

Zakochaj się w Europie

0
Zakochaj się w Europie
Fot. Beata Chojnacka

Nie z tradycyjnymi czerwonymi serduszkami, ale w niebieskim tonie i z gwiazdami na plakatach pojawili się w Walentynki na ulicach stolicy. Na 100 dni przed wyborami zachęcali do głosowania w wyborach do europarlamentu.

Tym razem od naszych głosów zależy więcej niż zwykle, bo nie tylko przyszłość kraju, ale także Europy. Od nas zależy, czy Polska będzie częścią Unii i czy Unia przetrwa.

Aby zachęcić do zainteresowania się procedurą i kandydatami do europarlamentu wiele grup zaplanowało działania profrekwencyjne (redakcja proponuje wydawnictwa, które można samemu wydrukować).

Zakochaj się w Europie
Fot. Beata Chojnacka

– Czwartkowym spacerem zaczęliśmy prekampanię mającą na celu zwiększenie frekwencji w eurowyborach spacerem w centrum Warszawy – mówiła Barbara Doussa, która dużo wcześniej przygotowywała emblematy w kształcie serca. – Mamy piękne hasło – „Zakochaj się w Europie!” Przeszliśmy ulicami Świętokrzyską, Krakowskie Przedmieście i Królewską. Namawialiśmy przechodniów do zainteresowania się tematem rozmawiając z nimi i rozdając ulotki. Jako oprawę akcji mieliśmy własnoręcznie wykonane serca, flagi unijne, znaczki i lizaki dla najmłodszych. Towarzyszyła nam też „Oda do radości” odtwarzana ze „szczekaczki”. To był udany spacer.

Wydarzenie organizowała Grupa Akcja Mazowsze, we współpracy z europosłem Michałem Bonim i fundacją kierowaną przez Olgierda Łukaszewicza.

Wszyscy jesteśmy Europejczykami, a z naszego prawa do wyboru naszego kandydata do parlamentu Unii możemy skorzystać 26 maja 2019 r. Wg potwierdzonych i niepotwierdzonych informacji PiS wydeleguje m.in. Beatę Kempę, Adama Bielana, Jacka Saryusza-Wolskiego, Witolda Waszczykowskiego, Annę Zalewską i Ryszarda Czarneckiego.

26.05 odbędą się najważniejsze wybory do Parlamentu Europejskiego w historii‼️Chodź z nami na wybory i #ZakochajSięWEuropie‼️ 🇪🇺❤️

Posted by Zakochaj się w Europie on Thursday, February 14, 2019

Organizatorzy planują kolejny „spacer europejski” 24.02 (w niedzielę) po Literiadzie (ok g. 16) na Trakcie Królewskim w Warszawie.

AD