KORD III – Europa to MY!

Fot. Renata Zawadzka-Ben Dor
polecamy

17 marca 2019 roku już po raz trzeci odbyło się kolejne spotkanie Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych. KORD to platforma dla naszych ruchów, grup i działań, która coraz bardziej rozkręca się.

Wykład inauguracyjny „Wszyscy jesteśmy Europejczykami – puste hasło czy prawdziwa wspólnota wartości?” wygłosił Roman Kuźniar, politolog, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego, dyplomata, były dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i doradca prezydenta RP ds. międzynarodowych.

Monika Twarogal, aktywistka z Gorzowa Wlkp.: Wszyscy członkowie Ulicznej Opozycji, którzy stoimy pod sądami, stoimy pod TVPiS, protestujemy w obronie praw kobiet, w obronie osób z niepełnosprawnościami, w obronie nauczycieli, w obronie praw środowisk LGBT. Stoimy na Literiadzie, śpiewamy „Odę do Radości”, protestujemy przeciwko brunatnej fali zalewającej nasz kraj i wszechobecnej mowie nienawiści, którą obecny rząd sączy do głów Polaków. Kochamy wolność i demokrację nie oddamy ich łatwo! Spotykamy się często w realu ramach różnych akcji, mamy kontakt na fb i telefoniczny, ale oficjalne spotkanie to dla nas takie jakby trochę święto. A dla mnie osobiście to jak transfuzja świeżej krwi. Te dwa dni spędzone w Łodzi, to było święto dla duszy i święto dla psychiki. Wspaniale zorganizowany program, fantastyczne dyskusję w ramach paneli i tylko żal, że nie można było rozmnożyć się przez pączkowanie, by w nich wszystkich uczestniczyć.

#KORD Jak gromadzić środki?

Posted by Video-KOD on Sunday, March 17, 2019

Jerzy Wójcicki: Nasza Grupa Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła” pojawiła się ponownie w Łodzi. To była niedziela – bardzo ciekawa towarzysko, ale przede wszystkim intelektualnie, w tym kuluarowe rozmowy przy stolikach opozycyjnych. Duża dawka wiedzy i praktycznych porad. Cała paleta warsztatów w małych grupach. Bardzo ciekawe tematy: „Protestujemy świadomie, czyli jakie są prawa i obowiązki demonstranta?”, „ABC dobrej wideorelacji”, „Akcje uliczne – szybkie, chwytliwe, niedrogie”, „Nie tylko zrzutki, czyli jak finansować działalność ruchów obywatelskich?”, „Schwytani w sieć -o fake newsach, trolach i wojnie informacyjnej” – to tylko kilka z nich. Działo się sporo… Cieszę się, że jesteśmy jako różne grupy opozycji ulicznej razem. Bądźmy aktywni nie tylko na ulicy, ale także w mediach społecznościowych.

KORD III, Łódź, 17 marca 2019 roku. Refleksje na kanwie jednego z warsztatów, w którym wziąłem udział. Prowadziła go:…

Posted by Jerzy Wójcicki on Monday, March 18, 2019

Renata Zawadzka-Ben Dor, dziennikarka i fotografka: Cenny wykład pani mecenas Agaty Stacewicz uświadomił nam, ile błędów popełniamy biorąc udział w ulicznych demonstracjach. Jakie „przykrości” nas z tego tytułu czekają i jak możemy temu łatwo zaradzić. Ci, którzy byli na spotkaniu z historykiem z Uniwersytetu Łódzkiego, Andrzejem Kompą mieli szanse dowiedzieć się czegoś o czym nie wiedzieli i podzielić się ze sobą własnymi dobrymi doświadczeniami. Na warsztacie próbował odpowiedzieć na pytania skąd się biorą konflikty w grupach wolontariuszy i jak sobie z nimi radzimy?

Andrzej Kompa„Skąd się biorą konflikty w grupach…”#Łódź#EuropaToMy17 marca 2019 r. III #KongresObywatelskichRuchówDemokratycznychIII #KORD#VideoKODRelacja: Robert Hojda

Posted by Video-KOD on Sunday, March 17, 2019

Urszula Herdyńska: Spotkaliśmy się w Łodzi, my, „ulicznicy” z całej Polski, także my z „Wolni Obywatele – Zamość”. Znani sobie w większości tylko ze stron Facebooka, rozpoznawaliśmy się i okazywaliśmy sobie wielką serdeczność. Bo łączy nas wartość dla nas najważniejsza – Polska praworządna, demokratyczna i europejska. Teraz KORD to nasze miejsce, miejsce nie tylko wymiany serdeczności, ale także doświadczenia i pomysłów, i co najważniejsze, spotkania ważnych postaci naszego życia politycznego i społecznego, wspierających nasze działania. Ich wiedza i osiągnięcia są dla nas bezcennymi wskazówkami, jak działać. Polska jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie i musimy zrobić wszystko, by PiS odsunąć od władzy. Tylko to gwarantuje nam miejsce wśród liczących się krajów europejskich, członków Unii Europejskiej. Tylko to gwarantuje nam bezpieczeństwo i suwerenność.

Zebrała AD

Jak się zachować na demostracji!Agata Stacewicz#KORD#KORDIII #KongresObywatelakichRuchówDemokratycznych #Łódź

Posted by Video-KOD on Sunday, March 17, 2019


Fot. Renata Zawadzka-Ben Dor

Polub nas na Facebooku