PiS wdraża program „Nauczyciele –”

Trzeci dzień strajku, a już mamy symbole: SOLIDARNOŚĆ, z której ktoś powycierał literki i zostało DNO, pan Proksa, pizza, którą pizzeria za darmo przywiozła nauczycielom, memy z krowami na plusie i nauczycielami na minusie.

Bez względu na to, jak się skończy, już dzisiaj można powiedzieć, że strajk nauczycieli jest najdonioślejszym protestem w wolnej Polsce, a kto wie, czy nie największym strajkiem od Sierpnia 1980 r. Jest pewne, że te wydarzenia radykalnie odmienią polską edukację, a zintegrowanie szkolnego środowiska to tylko jedna z wielkich korzyści, jakie mogą przynieść. Trzymajmy kciuki, żeby trwał aż do oczekiwanego przez nauczycieli i społeczeństwo pozytywnego skutku.

Przy okazji zostały obnażone, brzydkie strony władzy i jej przybudówek. Nie pierwsze, jeśli przypomnieć sobie choćby głośny nie tak dawno przypadek korupcji politycznej, nazywany sprawą Kałuży, ale i zapewne nieostatnie.

Demonstracja uczniów pod MEN – zdjęcia – Renata Zawadzka-Ben Dor

Sprawa Proksy

Wyjątkowo brzydko trąci „Sprawa Proksy”, pod którą to nazwą kryje się wredne działanie pisowskiej władzy i służalczego wobec niej związku zawodowego, bezprawnie używającego historycznej nazwy i podszywającego się pod organizację, która zapoczątkowała nie tylko polski marsz ku wolności.

Tylko naiwni nie dostrzegą w rzekomym udziale w strajku „Solidarności” nauczycielskiej, ordynarnej ustawki, której celem było rozbicie jedności strajkujących. Pisowski powiatowy polityk Proksa, jednocześnie działacz związkowy, już przeszedł do historii jako nieudolny łamistrajk, a jego nazwisko ma wielką szansę stać się symbolem zdrady i podstępnego działania. Dla wielu następnych pokoleń Proksa może znaczyć to samo, co koń trojański, albo kret.

A może nazwisko Proksa będzie na zawsze już, kojarzyć się także z końcem Solidarności? I PiS-u.

Michał Osiecimski

Nauczyciele mogą liczyć na poparcie rodziców i uczniów. Tymczasem władze …

PiS OBAWIAŁ SIĘ, ŻE MŁODZIEŻ Z DEMONSTRACJI WTARGNIE DO MEN12 suk i radiowozów policja ściągnęła do demonstrujacych…

Posted by Krzysztof Boczek on Tuesday, April 9, 2019

Polub nas na Facebooku