Bez kategorii

12 kwietnia Gdańsk – Looking for Europe | Bernard-Henri Lévy

Monodram Bernarda-Henri Lévy, wybitnego francuskiego filozofa i pisarza. Artysta ruszył w trzymiesięczną trasę by podjąć próbę dialogu z eurosceptycyzmem, w obliczu rosnących nastrojów nacjonalistycznych i ruchów populistycznych.Chce zmusić Europejczyków do refleksji przed wyborami do Europarlamentu.

Przedkongresowy remanent

Na początku był KOD … Czy ktoś z nas jeszcze pamięta szaro-burą stronę KOD-u? Była taka. Sama z niej korzystałam, bo pod koniec 2015 roku FB był mi wrogiem i nigdy nie myślałam, że stanę się członkiem...

IX Kongres Kobiet – zapraszają do Poznania

Przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych i pracodawców, ale też gospodynie domowe spotkają się po raz dziewiąty. Chcą wspólnie zastanowić się, co zrobić, by Polska stała się by była krajem równych praw i szans dla kobiet i mężczyzn....

Najnowsze

Uznany fotograf, autor teatralnych i filmowych plakatów czy ilustracji książkowych Tomasz Sikora był twórcą kampanii „Nie świruj, idź na wybory”. O kulisach kampanii, orędziu marszałka Grodzkiego, wyzwaniach „nowej ery” rozmawiał z Katarzyną Wyszomierską.
Prof. Dimitry Kochenov o praworządności. W panelu biorą udział sędzia Piotr Gąciarek oraz Maciej Taborowski z biura RPO.
Sędziowie Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu uznali, że nominacje nowej KRS powinny zostać poddane ocenie przez Sąd Najwyższy. W dniu ogłoszenia wyroku odbyły się w wielu miastach pikiety. Podczas manifestacji w Krakowie „Czekamy na KReS neoKRS” głos zabrał prof. dr hab. Fryderyk Zoll.
O zapaści w szpitalnictwie rozmawiamy z dyrektorem jednego z powiatowych szpitali na południu Polski.