1-15 grudnia Warszawa – Wystawa Fotografii Ulicznej – Odwagi!

  polecamy
  Województwomazowieckie
  1-15 grudnia Warszawa - Wystawa Fotografii Ulicznej - Odwagi!
  Gdzie?
  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  Wiejska 4/6/8
  Warszawa
  Kiedy? 1 grudnia 2017 Cały dzień

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Tam, gdzie uliczna opozycja, tam i oni. Dyskretnie, z wyczuciem, refleksem i poświęceniem. Dokumentują puls protestów, ich temperaturę, utrwalają emocje, dają świadectwo. Dokumentują przemoc jednej strony i godność drugiej. Opowiadają prawdę o czasie, w którym znów chodzi o wolność, prawo, solidarność. Kadrują obronę demokracji.

  Marta Bogdanowicz/Spacerowiczka, JohnBob & Sophie Art, Marek Kraszewski, Piotr Łapiński/LAPP Foto, Katarzyna Pierzchała/Obywatel KP Fotograf, Agata Kubis, Marta Puczyńska/Puczigrafia, Radek Wojnar/Punk Parrot, Małgorzata Moryc, Aleksandra Perzyńska, WILK, Monika Nowak, Renata Zawadzka – Ben Dor.
  Ich zdjęcia tworzą wystawę, na której uroczysty wernisaż zapraszamy w piątek, 1 grudnia o godz. 19, do nietypowej przestrzeni galeryjnej – między drzewami przy ul. Matejki. Tak właśnie. Wystawa będzie mieć miejsce pod Sejmem. Bo tam niszczy się to, co dla nas najcenniejsze. I tam trzeba stawiać opór bezprawiu.
  Swoje zdjęcia na wystawę wybrał również Chris Niedenthal, legendarny dokumentalista najważniejszych wydarzeń społeczno-politycznych w Polsce. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Polityka – zapraszamy do lektury artykułu „Na własne oczy” w jutrzejszym numerze tygodnika.
  W sobotę 15 grudnia o godz. 12 część z eksponowanych prac będzie można kupić na aukcji, z której dochód przeznaczymy na dalszą pomoc Pomorzanom poszkodowanym w sierpniowych nawałnicach. Nie zapominamy bowiem o nich, ciągle wspierając ich ze środków zbieranych przez Komitet Społeczny Solidarnie Pomagamy.
  Wystawę tworzą ludzie związani z Koalicja Prodemokratyczną - z takich organizacji jak Warszawski Strajk Kobiet, Protest Kobiet, Obywatele Solidarnie w Akcji, Odnowa, Obywatele RP.

  Tytuł wystawy – „Odwagi” – to zachęta i zaproszenie do działania. Do zaangażowania się. Bez wspólnej mobilizacji stracimy wszystko. Nasze losy rozstrzygają się właśnie teraz.

  link do wydarzenia

   

   Polub nas na Facebooku