10 listopada Kraków – Stop pedofilii – Nie odpuszczamy!

0
 10 listopada Kraków – Stop pedofilii – Nie odpuszczamy!
Województwomałopolskie
10 listopada Kraków - Stop pedofilii - Nie odpuszczamy!
Gdzie?
Okno papieskie, Kraków
Franciszkańska 3
Kraków
Kiedy? 10 listopada 2019 14:00 -15:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Organizatorzy: NOWA i 3 innych użytkowników

Nie zamierzamy milczeć i biernie przyglądać się bezczelności kościoła katolickiego! Co drugą niedzielę (od 28 października 2017) do oporu, będziemy spotykać się w Krakowie i głośno mówić o pedofilii w kościele katolickim. O ofiarach, o sprawcach i o tych, co sprawców kryli i kryją!

Co chwilę słyszymy o nowych, skandalicznych wypowiedziach przedstawicieli kościoła katolickiego i osobach publicznych im przychylnych, odnośnie pedofilii wśród księży.
Kościół katolicki zamiast przeprosić i kategorycznie potępić pedofilię, przyjmuje narrację atakującą ofiary i jednocześnie usprawiedliwiającą przestępców seksualnych.
To skandaliczne, haniebne i niedopuszczalne!

Nie zgadzamy się na to, żeby kościół katolicki prowadził własne dochodzenie we własnej sprawie! Nie interesują nas raporty stworzone przez kler! Nie zgadzamy się na tworzenie programów profilaktycznych "stop pedofilii" tworzonych przez kościół dla kościoła! Kościół katolicki już wystarczająco wykazał się w kwestii pedofilii.

Polski kościół katolicki nie przeprosił za pedofilię. Nie potępił głośno i jednoznacznie pedofilii w swoich szeregach.Nie podjął żadnych realnych działań, żeby oczyścić swoje szeregi z sadystów krzywdzących dzieci! Mało tego, jego przedstawiciele publicznie śmieją się nam w twarz i deprecjonują krzywdę ofiar!

Jeśli kościół katolicki myśli, że akcje #babyshoesremeber i #ręceprecz były chwilowymi zrywami, to grubo się myli! Nie odpuszczamy! Czekamy na spełnienie wszystkich żądań!

Czekamy aż polski kościół katolicki

  • odtajni wszystkie akta i przekaże je organom ścigania
  • zaprzestanie prowadzenia dochodzeń wewnątrzkościelnych w przypadku przestępstw z kodeksu karnego
  • zastosuje się do obowiązującego prawa świeckiego
  • zaprzestanie praktyk tajemnicy spowiedzi w przypadku przestępstw z kk - zwłaszcza pedofilii
  • powstanie niezależna od Kk i odpolityczniona komisja, która zbada kwestię przestępstw seksualnych w kościele katolickim

Co chwilę pojawiają się nowe informacje o kolejnym księdzu dewiancie. Co chwilę jakaś ofiara decyduje się na przerwanie milczenia.

Jesteśmy solidarni z ofiarami księży pedofilów! Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wszyscy przestępcy seksualni ponieśli zasłużoną karę!

Jeśli nie zgadzasz się na krzywdzenie dzieci. Jeśli uważasz, że kościół katolicki powinien odpowiedzieć, za każdą krzywdę wyrządzoną dziecku - dołącz do nas.

#Dośćmilczenia
#nieodpuszczamy
#ręceprecz
#RęcePreczOdDzieci
#babyshoesremeber

Wydarzenie na Facebooku