10 listopada Warszawa – O niepodległą i nie tylko dla mężczyzn. Spacer

  Warszawa. O niepodległą i nie tylko dla mężczyzn. Spacer
  polecamy
  Województwomazowieckie
  10 listopada Warszawa - O niepodległą i nie tylko dla mężczyzn. Spacer
  Gdzie?
  róg ulic T.Boya-Żeleńskiego i L.Waryńskiego
  T.Boya-Żeleńskiego/L.Waryńskiego
  Warszawa
  Kiedy? 10 listopada 2018 11:00 -13:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER i Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze zaprasza serdecznie na spacer śladami bohaterek kampanii #UliceDlaKobiet.

  „O niepodległą i nie tylko dla mężczyzn”

  Początek spaceru: róg ulic T.Boya-Żeleńskiego i L.Waryńskiego

  Żołnierki, konspiratorki, rewolucjonistki, posłanki i prawniczki - jakie miejsca w Warszawie przypomną nam o tych, które nie mają swoich ulic?

  Spacer śladami #PatronkiUlic - kobiet, które brały udział w walkach o niepodległość Polski, podejmowały na przestrzeni lat działania na rzecz demokratycznych wartości i zasad ustrojowych państwa polskiego, zapewniły prawa wyborcze i polityczne kobietom w II RP, a także współtworzyły prawo i ustrój państwowy.

  Zapraszamy serdecznie na spacer śladami: Wandy Gertz, Aleksandry Piłsudskiej, Aliny Steinsbergowej, Zofii Moraczewskiej, pierwszych posłanek, z przewodnikiem:

  Michałem Fijką – warszawskim przewodnikiem miejskim, nauczycielem WOS i bibliotekarzem w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 95 w Warszawie, przewodnikiem i edukatorem w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin. Z wykształcenia politolog i nauczyciel historii, który ponad 10 lat pracował jako reprezentant handlowy lub doradca klienta w kilku firmach z branży chemicznej, internetowej, doradztwa personalnego czy reklamowej. Od kilku lat wspiera różnego rodzaju projekty varsavianistyczne i społeczno-kulturalne, współpracując, m.in. ze Stowarzyszeniem Barwy Kultury, Domem Spotkań z Historią, Biurem Promocji Miasta Warszawy, Fundacją Ę, czy wyżej wspomnianymi instytucjami.
  Tata dwóch córek 

  * * * * *
  Spacer, organizowany w ramach projektu „Ulice dla Kobiet”, współfinansuje m.st. Warszawa.

  Termin: 10 listopada, godz. 11.00
  Początek spaceru: róg ulic T.Boya-Żeleńskiego i L.Waryńskiego
  Zakończenie spaceru: pomnik Witosa na placu Trzech Krzyży
  Czas spaceru: ok. 2 godz.

  Wydarzenie Facebook

   Polub nas na Facebooku