10 stycznia Katowice – Solidarni z dzikami!

  polecamy
  Województwośląskie
  10 stycznia Katowice - Solidarni z dzikami!
  Gdzie?
  Rynek w Katowicach
  Katowice
  Polska
  Kiedy? 10 stycznia 2019 18:30 -19:30

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Solidarni z dzikami! - Katowice

  NIE DLA MASOWEGO ODSTRZAŁU DZIKÓW!
  10 stycznia, godzina 18:30, Rynek w Katowicach.

  12 stycznia rozpocznie się rzeź dzików w Polsce. Zabitych ma zostać 210 tysięcy zwierząt. Masowy odstrzał ma zostać przeprowadzony w formie wielkoobszarowych i skoordynowanych polowań zbiorowych na terenie całego kraju. W praktyce dziki mogą zostać wystrzelane do ZERA.

  Oficjalnym powodem tej masakry jest walka z ASF. Jednak wielokrotnie już specjaliści bili na alarm informując, że polowania na dziki przynoszą odwrotny skutek! . Chorobę rozprzestrzenia człowiek. To nielegalny handel świniami. Niezgłaszanie weterynarzowi powiatowemu padłych świń, wyrzucanie, zakopywanie martwych zwierząt (dzik, który jest świetnym padlinożercą odszukuje i zjada zarażone mięso). To myśliwi roznoszą krew zwierząt, na samochodach, butach etc. Myśliwi/rolnicy zarażają zwierzęta hodowlane.
  4 ostatnie lata „walki z ASF” zostały zupełnie zmarnowane, bo to nie dziki a LUDZIE są odpowiedzialni (także lekarze weterynarii, którzy na papierze deklarowali nadzór) za rozprzestrzenianie się choroby wśród świń. Kraje, w których jako pierwszych zdiagnozowano ASF poradziły sobie z wirusem nie poprzez zabicie dzików, a poprzez całkowitą zmianę sposobu hodowli świń. Tylko zamknięte fermy. I 100% bioasekuracja.
  Więcej informacji na ten temat tutaj: https://www.facebook.com/notes/anna-karolina-klys/kto-spotyka-w-lesie-dzika-jakiego-dzika/2255793968079902/

  Musimy dotrzeć do polityków patrzących tylko jak najwięcej ugrać spełniając żądania rolników i myśliwskiego lobby. Te gierki nie tylko nie zatrzymają rozprzestrzeniania się ASF, ale będą kosztować życie ponad 200 tysięcy istot i zaburzenie całego ekosystemu w Polsce.
  Zatrzymajmy razem tą rzeź! Bądźcie z nami w najbliższy czwartek o godzinie 18:30 na Rynku w Katowicach.

  Wydarzenie na Facebooku

   Polub nas na Facebooku