Strona główna Archiwum wydarzeń 11 maja Warszawa – My książek NIE palimy!

11 maja Warszawa – My książek NIE palimy!

0
 11 maja Warszawa – My książek NIE palimy!
Województwomazowieckie
11 maja Warszawa - My książek NIE palimy!
Gdzie?
Pomnik Kopernika Warszawa
Nowy Świat 72
Warszawa
Polska
Kiedy? 11 maja 2019 15:00 -17:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

My książek NIE palimy!

Pamięci Profesora Karola Modzelewskiego

W sobotę 11 maja, w 86. rocznicę spalenia dwudziestu tysięcy książek w Berlinie, o godzinie 15:00 pod pomnikiem Kopernika odbędzie się wiec protestacyjny pod hasłem „MY KSIĄŻEK NIE PALIMY”, nawiązujący do niedawnego spalenia książek w Gdańsku, które obudziło nasze głębokie oburzenie.

Prosimy o przyniesienie ze sobą książek, tygodników itp., które Waszym zdaniem ZASŁUGUJĄ na to, by je spalić. Typu teksty Leszka Bubla czy Stanisława Michalkiewicza, „dzieła” w rodzaju Protokołów mędrców Syjonu, jakieś absurdalne zalecenia kościelne dotyczące życia seksualnego… Choć spalone nie zostaną. Jednak do Was już nie wrócą.

Na demonstracji głos zabiorą: Beata Geppert, Adam Michnik, dr Katarzyna Kasia, Sebastian Słowiński i Sylwia Chutnik. A także każdy, kto zechce się wypowiedzieć.

Za pomoc w organizacji Wydarzenia dziękujemy Konradowi Korzeniowskiemu (za przygotowanie filmu) oraz Obywatelom RP, w tym Agnieszce Markowskiej, Przemkowi Dudzie i Arkowi Szczurkowi (za dostarczenie sprzętu). A także Włodkowi Ciejce (za obietnicę przeprowadzenia transmisji) i Marcie Bogdanowicz (za obietnicę robienia zdjęć).

Udostępniajcie, przychodźcie, przyjeżdżajcie!

BROŃMY KSIĄŻEK PRZED SPALENIEM, BO SAME NIE MAJĄ SZANS!
BROŃMY SIEBIE PRZED ZDZICZENIEM, BO JESZCZE JEST NA TO CZAS!

Wydarzenie na Facebooku