12 czerwca Warszawa – Wręczenie Dyplomów Równości

  polecamy
  Województwomazowieckie
  12 czerwca Warszawa - Wręczenie Dyplomów Równości
  Gdzie?
  Pracownia Duży Pokój
  Warecka 4/6 (wejście od Kubusia Puchatka)
  Warszawa
  Polska
  Kiedy? 12 czerwca 2019 18:00 -19:30

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Wręczenie Dyplomów Równości

  Serdecznie zapraszamy na wręczenie Dyplomów Równości dla szkół aktywnie wspierających młodzież LGBTQ+. Ceremonia odbędzie się w dniu 12 czerwca o godzinie 18:00 w Pracowni Duży Pokój przy ul. Wareckiej 4/6 (wejście od strony ul. Kubusia Puchatka).

  Wręczenie Dyplomów Równości zwieńcza drugą edycję Rankingu Warszawskich Szkół przyjaznych uczniom i uczennicom LGBTQ+. W tym roku badanie objęło również szkoły społeczne, niepubliczne i technika. Łącznie wzięło w nim udział ponad 100 placówek, a na ankietę odpowiedziało ponad 6 tysięcy licealistek i licealistów.

  Głównym celem Rankingu Szkół przyjaznych młodzieży LGBTQ+ jest pomoc gimnazjalistom i gimnazjalistkom, a w tym roku także absolwentom i absolwentkom ośmioletnich szkół podstawowych, w wyborze wymarzonej szkoły. Szkoły, w której dzięki atmosferze otwartości i akceptacji mogą poczuć się bezpiecznie.

  Dlatego też najbardziej przyjaznym i otwartym szkołom mamy zaszczyt wręczyć Dyplomy Równości za działalność na rzecz uczniów i uczennic LGBTQ+. Dyplomy otrzymają aż 42 szkoły ponadgimnazjalne w Warszawie. Pięć z nich zostanie nagrodzonych w czasie wydarzenia.

  Po wręczeniu zapraszamy na wysłuchanie i wzięcie udziału w krótkiej dyskusji na temat działań na rzecz osób LGBTQ+ w szkołach. Udział w dyskusji wezmą:
  Dominik Kuc (koordynator projektu Dyplom Równości i Rankingu Szkół przyjaznych osobom LGBTQ+)
  Dorota Łoboda (przewodnicząca komisji edukacji w Radzie Warszawy)
  Joanna Skonieczna (Kampania Przeciw Homofobii)

  Do zobaczenia!

  Wydarzenie na Facebooku

   

   Polub nas na Facebooku