22 lipca 2019

Strona główna Bez kategorii 12 kwietnia Gdańsk – Looking for Europe | Bernard-Henri Lévy

12 kwietnia Gdańsk – Looking for Europe | Bernard-Henri Lévy

0
 12 kwietnia Gdańsk – Looking for Europe | Bernard-Henri Lévy
Województwopomorskie
12 kwietnia Gdańsk - Looking for Europe | Bernard-Henri Lévy
Gdzie?
ESC Gdańsk Plac Solidarności
plac Solidarności 1
Gdańsk
Kiedy? 12 kwietnia 2019 20:00 -21:30

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

 „Wierzę w świetną ideę, jaką jest wspólnota europejska, która ma siłę uchronienia nas przed powrotem totalitaryzmów, wojny i ubóstwa” – deklaruje Bernard-Henri Lévy, wybitny francuski filozof i pisarz.
 Artysta ruszył ze swoim monodramem w trzymiesięczną trasę po kontynencie, aby podjąć próbę dialogu z eurosceptycyzmem. Przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, które w obliczu rosnących nastrojów nacjonalistycznych i ruchów populistycznych w Europie mogą okazać się klęską.
 Chce zmusić Europejczyków do refleksji. Każde przedstawienie LOOKING FOR EUROPE (SZUKAJĄC EUROPY) jest unikatowe. Autor dostosowuje tekst do lokalnego kontekstu, miasta i kraju, w którym występuje. Korzystając z platformy internetowej można artyście zadać pytanie, na które odpowie podczas przedstawienia. Bernard Henri-Levy wybrał również Gdańsk i Europejskie Centrum Solidarności jako scenę dla swojego jedynego występu w Polsce.
Organizatorami przedsięzięcia są: LA RÈGLE DU JEU, QUARTIER LIBRE oraz ECS.
Więcej informacji o projekcie → lookingforeurope.eu
Uwaga! Przedstawienie w języku francuskim z polskimi napisami.Na kampanię LOOKING FOR EUROPE składają się:
TRASA TEATRALNA
Serce i dusza projektu. Skupia się na sztuce napisanej i wykonywanej przez Bernarda-Henriego Lévy, który – przywołując szlachetną tradycję teatru wędrownego – przedstawi ją w kolejnych miejscach.
Spektakl zostanie zaprezentowany w 22 europejskich miastach, w tym w Gdańsku, jako jedynym mieście w Polsce.
FILM
Cała trasa jest rejestrowana, aby na zakończenie powstał film, który pokaże blaski i cienie projektu.
INTERAKTYWNA PLATFORMA
Każdy chętny mogą zadawać pytania na temat Europy. Odpowiedzi będą padać podczas poszczególnych spektakli. Platforma → lookingforeurope.eu/en/participate/BERNARD-HENRI LÉVY
Francuski filozof, pisarz i scenarzysta filmowy, w młodości korespondent wojenny. Uczeń Jacques’a Derridy i Louisa Althussera, absolwent prestiżowej École Normale Supérieure w Paryżu. Współtwórca ruchu Nouvelle Philosophie (Nowa Filozofia, 1976).
Autor ponad trzydziestu książek – w Polsce ukazały się m.in.: „American Vertigo” i „Wrogowie publiczni” (wspólnie z Michelem Houellebecq’em), filmów dokumentalnych i artykułów.
Współzałożyciel antyrasistowskiej grupy SOS Racisme. Uczestniczył w dyplomatycznych misjach dla francuskiego rządu. W lutym 2014 roku był w Kijowie, wspierając rewolucję Majdanu. W 2015 roku The Boston Globe uznał go za „prawdopodobnie najbardziej prominentnego intelektualistę dzisiejszej Francji”.