12 kwietnia Gdańsk – Looking for Europe | Bernard-Henri Lévy

  polecamy
  Województwopomorskie
  12 kwietnia Gdańsk - Looking for Europe | Bernard-Henri Lévy
  Gdzie?
  ESC Gdańsk Plac Solidarności
  plac Solidarności 1
  Gdańsk
  Kiedy? 12 kwietnia 2019 20:00 -21:30

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

   „Wierzę w świetną ideę, jaką jest wspólnota europejska, która ma siłę uchronienia nas przed powrotem totalitaryzmów, wojny i ubóstwa” – deklaruje Bernard-Henri Lévy, wybitny francuski filozof i pisarz.
   Artysta ruszył ze swoim monodramem w trzymiesięczną trasę po kontynencie, aby podjąć próbę dialogu z eurosceptycyzmem. Przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego, które w obliczu rosnących nastrojów nacjonalistycznych i ruchów populistycznych w Europie mogą okazać się klęską.
   Chce zmusić Europejczyków do refleksji. Każde przedstawienie LOOKING FOR EUROPE (SZUKAJĄC EUROPY) jest unikatowe. Autor dostosowuje tekst do lokalnego kontekstu, miasta i kraju, w którym występuje. Korzystając z platformy internetowej można artyście zadać pytanie, na które odpowie podczas przedstawienia. Bernard Henri-Levy wybrał również Gdańsk i Europejskie Centrum Solidarności jako scenę dla swojego jedynego występu w Polsce.
  Organizatorami przedsięzięcia są: LA RÈGLE DU JEU, QUARTIER LIBRE oraz ECS.
  Więcej informacji o projekcie → lookingforeurope.eu
  Uwaga! Przedstawienie w języku francuskim z polskimi napisami.Na kampanię LOOKING FOR EUROPE składają się:
  TRASA TEATRALNA
  Serce i dusza projektu. Skupia się na sztuce napisanej i wykonywanej przez Bernarda-Henriego Lévy, który – przywołując szlachetną tradycję teatru wędrownego – przedstawi ją w kolejnych miejscach.
  Spektakl zostanie zaprezentowany w 22 europejskich miastach, w tym w Gdańsku, jako jedynym mieście w Polsce.
  FILM
  Cała trasa jest rejestrowana, aby na zakończenie powstał film, który pokaże blaski i cienie projektu.
  INTERAKTYWNA PLATFORMA
  Każdy chętny mogą zadawać pytania na temat Europy. Odpowiedzi będą padać podczas poszczególnych spektakli. Platforma → lookingforeurope.eu/en/participate/BERNARD-HENRI LÉVY
  Francuski filozof, pisarz i scenarzysta filmowy, w młodości korespondent wojenny. Uczeń Jacques’a Derridy i Louisa Althussera, absolwent prestiżowej École Normale Supérieure w Paryżu. Współtwórca ruchu Nouvelle Philosophie (Nowa Filozofia, 1976).
  Autor ponad trzydziestu książek – w Polsce ukazały się m.in.: „American Vertigo” i „Wrogowie publiczni” (wspólnie z Michelem Houellebecq’em), filmów dokumentalnych i artykułów.
  Współzałożyciel antyrasistowskiej grupy SOS Racisme. Uczestniczył w dyplomatycznych misjach dla francuskiego rządu. W lutym 2014 roku był w Kijowie, wspierając rewolucję Majdanu. W 2015 roku The Boston Globe uznał go za „prawdopodobnie najbardziej prominentnego intelektualistę dzisiejszej Francji”.

   

   Polub nas na Facebooku