22 lipca 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 12 kwietnia Warszawa – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – Warszawa

12 kwietnia Warszawa – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – Warszawa

0
 12 kwietnia Warszawa – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – Warszawa
Województwomazowieckie
12 kwietnia Warszawa - Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – Warszawa
Gdzie?
Warszawa
Warszawa
Kiedy? 12 kwietnia 2019 Cały dzień

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny – Warszawa.

Strajk w marcu był niesamowity, cieszymy się, że było nas tak dużo, jednak wiemy, że Ziemia nadal potrzebuje naszej pomocy. Nie zależy nam tylko na słowach wsparcia - potrzebujemy odpowiedzialnych i natychmiastowych zmian! Dopóki nie zostaną podjęte realne działania na rzecz klimatu, nie przestaniemy strajkować! Poniżej przedstawiamy nasze postulaty.

Zapraszamy wszystkie chętne osoby, wpadajcie nawet jeśli nie jesteście młodzieżą!

Wkrótce podamy szczegółowe informacje. Pamiętamy o tym, że jest to również dzień egzaminów gimnazjalnych i uwzględnimy to podczas wyboru godziny strajku, tak, by każda osoba mogła dołączyć choć na chwilę.

Postulaty:
1. Edukacja o zmianach klimatu w szkołach jest nieaktualna i niewystarczająca, ale przede wszystkim nie przygotowuje nas na wyzwania jutra. To musi się zmienić! Potrzebujemy edukacji uświadamiającej o przyczynach i skutkach zmian klimatu.

2. Szkoła - nasz drugi dom, gdzie kształtowane są nasze postawy i przekonania, nie dba o Ziemię, nie jest dla nas dobrym wzorem. To musi się zmienić! Potrzebujemy szkoły przyjaznej środowisku, z której wyjdziemy z odpowiedzialnymi nawykami, takimi jak: unikanie plastiku, unikanie oleju palmowego, czy segregacja śmieci.

3. Znaczna część naszego społeczeństwa jest nieświadoma zagrożeń związanych ze zmianami klimatu. To musi się zmienić! Ten temat musi głośniej wybrzmiewać w przestrzeni publicznej , musi być priorytetem dla mediów

4.Jako konsumenci nie mamy dostępu do rzetelnych informacji dotyczących naszych zakupów. Kupując, nie wiemy jaki wpływ mamy na środowisko.To musi się zmienić! Potrzebujemy dostępu do informacji, które pozwolą nam na dokonywanie świadomych wyborów konsumenckich.

5. Mimo, że dane naukowe jednoznacznie wskazują na postępowanie zmian klimatycznych oraz na olbrzymie zagrożenia z nimi związane , politycy wciąż ignorują fakty. To musi się zmienić! Żądamy przyjęcia raportu IPCC jako podstawy działań politycznych.

Szczegóły i dokładne miejsce wkrótce

Wydarzenie na Facebooku