14 listopada 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 12 listopada Szczecin – Stop tureckiej agresji w Syrii

12 listopada Szczecin – Stop tureckiej agresji w Syrii

0
 12 listopada Szczecin – Stop tureckiej agresji w Syrii
Województwozachodniopomorskie
12 listopada Szczecin - Stop tureckiej agresji w Syrii
Gdzie?
Plac Adamowicza Szczecin
Szczecin
Kiedy? 12 listopada 2019 18:30 -21:30

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Chodź z nami i pokaż swoją solidarność z ofiarami konfliktu w północnej Syrii! Zapraszamy na antywojenną demonstrację 12 listopada na plac Adamowicza o godzinie 18:30.

Inwazja Turcji nadal zbiera śmiertelne żniwo wśród mieszkańców północnej Syrii. Media donoszą o zbrodniach wojennych dokonywanych przez najemników Erdogana. Tysiące ludzi musiało opuścić swoje domy w odwrocie przed najeźdźcami. Z tego powodu z kurdyjskich więzień mogli także uciec terroryści ISIS. Stany Zjednoczone, których decyzje wywołały ten kryzys, teraz dolewają jeszcze oliwy do ognia negocjując z Turcją oburzająco niekorzystne “zawieszenia broni” za plecami Kurdów oraz prowokując Erdogana. Kolejna wojna na Bliskim Wschodzie będzie skutkować odrodzeniem się terroryzmu i kryzysem migracyjnym. Nie możemy do niej dopuścić.

We wtorek 12 listopada będziemy demonstrować przeciwko wojnie. Rządy muszą podjąć kroki dyplomatyczne i gospodarcze, aby powstrzymać Turcję, w tym zaprzestać eksportu broni. Przyjdź o 18:30 na plac Adamowicza (obok Kaskady) i pokaż swoją solidarność. Organizatorami jest szczecińska społeczność kurdyjska, okręg partii Lewica Razem oraz Basta! - Inicjatywa na rzecz zwierząt

Wydarzenie Facebook