14 listopada 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 12 listopada Warszawa – Nowy sezon – obywatelska mobilizacja parlamentarna

12 listopada Warszawa – Nowy sezon – obywatelska mobilizacja parlamentarna

0
 12 listopada Warszawa – Nowy sezon – obywatelska mobilizacja parlamentarna
Województwomazowieckie
12 listopada Warszawa - Nowy sezon - obywatelska mobilizacja parlamentarna
Gdzie?
róg Wiejskiej i Górnośląskiej, Warszawa
róg Wiejskiej i Górnośląskiej
Warszawa
Kiedy? 12 listopada 2019 16:00 -18:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Nowy sezon - obywatelska mobilizacja parlamentarna.

Jarosław Kaczyński myśli, że w drugiej kadencji PiS wygasi opozycję parlamentarną i pozaparlamentarną. Myśli, że teraz już będzie spokój. Myśli, że będzie faszyzm i państwo wyznaniowe. Myśli, że będzie korupcja i republika banasiowa. Myśli, że nam się znudziło. Że daliśmy się zmęczyć i złamać. Że obraziłyśmy i obraziliśmy się na Polskę.

Jesteśmy zmęczeni? Potwornie! Skłóceni? Dość mocno! Przeciągnięci po sądach i po chodnikach? No pewnie. Damy temu panu satysfakcję? Nigdy.

Skąd mamy siłę? Z pierwszej demonstracji "Konstytucja" pod Trybunałem i ostatniej - Jesieni Średniowiecza - pod Sejmem. Z kalendarium ostatnich 4 lat, wypełnionego po brzegi nową historią obywatelskiego oporu, uczącego się, ewoluującego, błądzącego, tlącego się nieustępliwie, wybuchającego nieprzewidywalnie.

Byłyśmy i byliśmy, jesteśmy, będziemy. Ze świadomością, że byliśmy, gdzie należało. Wtedy, kiedy było trzeba. Z czystym obywatelskim sumieniem, z doświadczeniem ostatnich 4 lat, z gotowością. Ze wsparciem - tak! - dla nowych parlamentarzystek i parlamentarzystów opozycji. Mimo wszystko. Z nową siłą. Panie Kaczyński, tańczymy!

Widzimy się 12 listopada, w pierwszym dniu obrad Sejmu i Senatu nowej kadencji, w ramach obywatelskiej mobilizacji parlamentarnej. Przyjdź i stań z nami w ludzkim łańcuchu od Sejmu do Senatu, widocznym z każdego miejsca w parlamencie. Zaczynamy o 16.00, kulminacja o 17.00!

#NowySezon #Konstytucja

Wydarzenie na Facebooku