Strona główna Archiwum wydarzeń 12 maja cała Polska – „Tylko nie mów nikomu” T. Sekielskiego – publiczne pokazy

12 maja cała Polska – „Tylko nie mów nikomu” T. Sekielskiego – publiczne pokazy

0
 12 maja cała Polska – „Tylko nie mów nikomu” T. Sekielskiego – publiczne pokazy
Województwo> wydarzenie ogólnopolskie
12 maja cała Polska - "Tylko nie mów nikomu" T. Sekielskiego - publiczne pokazy
Gdzie?
Cała Polska
Polska
Kiedy? 12 maja 2019 18:00 -21:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

"Tylko nie mów nikomu" T. Sekielskiego - publiczne pokazy

Organizujemy i zachęcamy do organizowania publicznych, bezpłatnych pokazów filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o zbrodni pedofilii w polskim Kościele (zwiastun: https://youtu.be/tdEd7hOKTmE).

Mimo usiłowań wyciszenia sprawy pedofilii w Kościele przez polski Episkopat, czynnie ukrywający zbrodniarzy w sutannach, czas bezkarności kościelnych gwałcicieli dzieci kończy się. Akcje #BabyShoesRemember - wieszania dziecięcych bucików na kościelnych płotach, #OskarżamyPedofilów/ #WierzymyOfiarom czy #HańbaBiskupia to tylko niektóre z działań w przestrzeni publicznej przełamujące omertę - mafijną zmowę kościelnego milczenia. Jednym z ważniejszych było obalenie pomnika księdza pedofila Jankowskiego w Gdańsku - które zmusiło Radę Miejską Gdańska do zaprzestania unikania tematu honorowania duchownego zbrodniarza przez miasto.

Wielkim przełomem mówienia o masowej zbrodni polskiego Kościoła był film "Kler". Tabu przełamały również reportaże i książki Justyny Kopińskiej i Artura Nowaka. Potem pojawiła się mapa pedofilii w Kościele, opracowana przez Joannę Scheuring - Wielgus, Agatę Diduszko i Fundację "Nie Lękajcie Się" i obrzydliwa, kłamliwa, pogardliwa reakcja na nią polskich biskupów - współwinnych zbrodni.

Kolejny bardzo ważny moment przed nami - 11 maja - premiera (na YouTube) filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu" o pedofilii w polskim Kościele. Film został sfinansowany w drodze publicznej, obywatelskiej zrzutki.

Tomasz Sekielski jest reporterem, dziennikarzem śledczym, korespondentem wojennym, dokumentalistą i pisarzem. Karierę dziennikarską zaczynał w bydgoskim radiu VOX, następnie był związany z Radiem Wawa, z którego przeniósł się do RDC. W 1997 roku znalazł się w zespole, który tworzył „Fakty”, a ze stacją TVN był związany 15 lat. Prowadził m.in. takie programy jak „Kuluary”, „Prześwietlenie”, „Teraz MY” czy „Czarno na Białym”. Jest m.in. laureatem Nagrody Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego za 2006 rok, otrzymał ją wspólnie z Andrzejem Morozowskim.

Lista organizowanych projekcji: https://www.facebook.com/events/450718892342029/permalink/450722722341646/

Przed i po projekcjach będziemy zbierać datki lub zachęcać do wpłat na rzecz Fundacji "Nie Lękajcie Się", wspierającej ocalałych tworzącej jedyne w Polsce Centrum Pomocy Osobom Molestowanym w Dzieciństwie im. Barbary Blaine. Więcej o Fundacji tutaj: https://www.facebook.com/NieLekajcieSie/.

Bedziemy też zbierać podpisy pod projektem #ŚwieckiePaństwo: https://www.facebook.com/swieckiepanstwo/

Przyjdź. Zobacz i wysłuchaj. Nie odwracaj się, nie odwracaj oczu.
Stań po stronie ocalałych.

Chcesz zorganizować projekcję? Napisz do nas!

Miejsca publicznych projekcji na mapie

Wydarzenie na Facebooku