24 sierpnia 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 13 czerwca Gorzów Wlkp. – Obywatele w wyborach – warsztaty

13 czerwca Gorzów Wlkp. – Obywatele w wyborach – warsztaty

0
 13 czerwca Gorzów Wlkp. – Obywatele w wyborach – warsztaty
Województwolubuskie
13 czerwca Gorzów Wlkp. - Obywatele w wyborach - warsztaty
Gdzie?
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta
ul. Kosynierów Gdyńskich-ul. Sikorskiego 107
Gorzów Wielkopolski
Kiedy? 13 czerwca 2018 18:00 -20:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Na zaproszenie Stowarzyszenia Obywatele GW 66-400, wydawca serwisu MamPrawoWiedziec.pl przeprowadzi w Gorzowie Wielkopolskim warsztaty na temat "Obywatele w wyborach", dla przyszłych radnych i wyborców, komitetów wyborczych, organizacji pozarządowych.

W czasie warsztatów omówimy wraz z uczestnikami:

  • problemy, które uczestnicy widzą w swoim najbliższym otoczeniu, a które może rozwiązać samorząd. Poszukamy spraw, które nas łączą i dzielą, podzielimy się pomysłami na podsumowanie kadencji i rozliczenie radnych.
  • Podyskutujemy o mocnych i słabych stronach kampanii wyborczych do samorządu. Zachęcamy uczestników, by organizowali debaty z kandydatami, zadawali pytania, analizowali programy wyborcze i mądrze kwestionowali obietnice.
  • Zaproponujemy włączenie się w organizację wyborów samorządowych w 2018 r. Wyjaśnimy, na czym polega praca obwodowej komisji wyborczej, mężów zaufania i obserwatorów społecznych, kto może pełnić te funkcje i jak się zgłosić.

Uczestnicy warsztatu otrzymają aktualne materiały dotyczące samorządu i przesłaną e-mailem prezentacje. Warsztaty poprowadzi pani Róża Rzeplińska - prezeska Stowarzyszenia 61, założycielka serwisu MamPrawoWiedzieć.pl.

Warsztaty odbędą się 13 czerwca godz. 18:00 w WiMBP w Gorzowie Wielkopolskim, oraz tego samego dnia, dla wyborców którzy przed zbliżającymi wyborami ukończą 18 lat, o godz. 11:50 w Liceum nr 1 w Gorzowie Wlkp. ul. Puszkina 31.

Wydarzenie Facebook