13 lutego Warszawa – Czy opozycja wie, co robi?

  polecamy
  Województwomazowieckie
  13 lutego Warszawa - Czy opozycja wie, co robi?
  Gdzie?
  Przemiany - Ośrodek Rozwoju i Psychoterapii
  Krucza 17 m.13
  Warszawa
  Polska
  Kiedy? 13 lutego 2018 19:15 -21:15

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Opozycja parlamentarna w Polsce, która mierzy się z większościowymi rządami PIS, nie ma łatwo. Sytuacji nie poprawia fakt, że również swoimi działaniami często nie przysparza sobie popularności, kompromitując się raz po raz. Styczniowe głosowanie nad projektem ustawy „Ratujmy kobiety” pokazało wyraziście ideową, organizacyjną i medialną słabość PO i Nowoczesnej.

  Z jednej strony słychać nawoływania do wspierania tych partii jako „mniejszego zła” i jedynej realnej alternatywy dla tych, którzy nie zgadzają się z PIS-em. Z drugiej, krytykuje się je za brak jasnej koncepcji i oportunizm. Mówi się, że poza odzyskaniem status quo sprzed ostatnich wyborów nie mają one wiele do zaproponowania, według badań poparcie dla nich też nie jest zbyt wielkie.

  Lewicowe partie poza parlamentem, mimo że wciąż nawoływane są do tworzenia wspólnego frontu z liberałami w parlamencie albo tworzenia wspólnego lewicowego ugrupowania, nie spełniają tych oczekiwań i stawiają swoich potencjalnych wyborców przed trudnym pytaniem, czy warto „marnować” głos w kolejnych wyborach.

  Nie wiadomo też, co myśleć o wpadkach KOD – sprawie Kijowskiego czy wypowiedzi Łozińskiego o „chamach na salonach”, w każdym razie wywołują one sprzeczne moralne oceny.

  Wspólnie chcemy się zastanowić nad kondycją polskiej opozycji i reakcjami, jakie wywołują jej działania. Zapraszamy do dyskusji w formie procesu grupowego, podczas której poszukamy różnych perspektyw patrzenia na wybrany temat, uwzględniając stojące za nimi emocje, uczucia, wartości. Jak zawsze najpierw wybierzemy aspekt, który najbardziej będzie nas interesował, a potem wspólnie się nim zajmiemy. Pomagać będą nam w tym psychoterapeutki i facylitatorki procesów grupowych Instytutu Psychologii Procesu - Agnieszka Grądek i Anna Borys.

  Więcej o metodzie możecie przeczytać tu:
  psychoterapia-ag.pl/facylitacja

  UWAGA!
  Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie chęci uczestnictwa mailem na adres:
  [email protected]

   Polub nas na Facebooku