13 stycznia Warszawa – Miarka się przebrała!

Miarka sie przebrała
Województwodolnośląskie
7 grudnia Wrocław - Przemoc domowa, przemoc państwa - pokaz filmu i dyskusja
Gdzie?
Fundacja Centrum Praw Kobiet
Ruska 46b/208
Wrocław
Kiedy? 7 grudnia 2017 19:00 -21:30

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

{event_open}

„Ofiara doskonała” („The perfect victim”), reż. Elizabeth Rohrbaugh
film dokumentalny, USA, 2012, 80 min.

Trzy kobiety podjęły radykalne kroki broniąc się przed maltretującymi je partnerami. Film opowiada o ich kolejnej walce – walce z opresyjnymi instytucjami państwa.
Shirley, Carlene i Ruby przez 30 lat odsiadywały w stanowym więzieniu w Missouri wyroki za zabicie lub współudział w morderstwie znęcających się nad nimi mężów. W trakcie procesu uniemożliwiono im przedstawienie dowodów na przemoc domową, której doświadczały latami: bite, gwałcone, sprzedawane, maltretowane, żyjące w ciągłym lęku przed śmiercią. Osadzone w więzieniu ponownie stały się ofiarami - ofiarami opresyjnego systemu karnego. Po latach przy wsparciu grupy prawniczek i prawników trzy odważne kobiety rozpoczynają wieloletnią walkę o odzyskanie wolności. Stawiają opór, by nie zostać „ofiarami doskonałymi”.
Film „Ofiara doskonała” opowiada o walce trzech indywidualnych kobiet a zarazem bada szeroki temat społecznego braku zrozumienia i wsparcia dla ofiar przemocy domowej. Jest punktem wyjścia do pytań o to, kogo i co broni system karny i jaką właściwie pełni funkcję.

Po filmie zapraszamy na dyskusję z udziałem specjalistek od zagadnienia przemocy domowej i aktywistek działających przeciwko przemocy.

Polub nas na Facebooku

link do wydarzenia