20 września 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 14 kwietnia Warszawa – Konkurs poezji ulicznej im. Pawła Jackowskiego

14 kwietnia Warszawa – Konkurs poezji ulicznej im. Pawła Jackowskiego

0
 14 kwietnia Warszawa – Konkurs poezji ulicznej im. Pawła Jackowskiego
Województwomazowieckie
14 kwietnia Warszawa - Konkurs poezji ulicznej im. Pawła Jackowskiego
Gdzie?
Pałac Namiestnikowski siedziba Prezydenta Rzeczpospolitej
Krakowskie Przedmieście 46/48
Warszawa
Polska
Kiedy? 14 kwietnia 2019 16:10 -16:45

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Konkurs poezji ulicznej im. Pawła Jackowskiego.

17. 05. 2019 r. odbędzie się sprawa sądowa Pawła Jackowskiego, autora wiersza "Dzisiaj pałac, jutro ciupa, nie prezydent tylko d**a". Wiersz ten stał się powodem oskarżenia Pawła o obrazę prezydenta. Dla okazania Pawłowi naszego wsparcia i uznania dla jego poetyckich osiągnięć, które zostały tak docenione przez prokuraturę, postanowiliśmy ogłosić Konkurs poezji ulicznej, którego patronem będzie właśnie Paweł Jackowski, a bohaterem, którego będziemy wychwalać, będzie oczywiście Andrzej Duda.
Zapraszamy zatem wszystkich poetów i nie poetów do pracy ku czci rezydenta.
Prosimy o publikowanie swoich wierszy na tym wydarzeniu. Autorzy będą mogli odczytać swoje utwory przed Pałacem Namiestnikowskim, niektóre dzieła uwiecznimy na przygotowanych przez nas transparentach. Spośród nich Komisja Konkursowa pod przewodnictwem Pawła Jackowskiego wybierze utwory najwybitniejsze, których autorzy otrzymają specjalne nagrody. Prosimy o dostarczenie dzieł poetyckich w terminie do 10. 04. 2019 r. Każdy autor musi uważać, żeby nie narazić się na odpowiedzialność karną za swoją twórczość, pamiętając o art. 135 kodeksu karnego, a zwłaszcza jego ustępie 2.
Wbrew obiegowej opinii, jakoby nikt dziś nie czytał wierszy, okazało się, że są ludzie, i to na wysokich stanowiskach w prokuraturze, którzy pilnie studiują utwory poetyckie. Dostarczmy im pracy :). Pamiętajmy jednak, żeby zostawić pole dla ich wyobraźni - nie oszczędzajmy znaków przestankowych, a zwłaszcza kropek, które elegancko zastępują najbardziej emocjonalne i dosadne słowa. Andrzej Duda i tak się domyśli, co o nim myślimy.

Warto zauważyć, że nasz Konkurs Poezji Ulicznej odbędzie się bezpośrednio po Literiadzie i w tym samym miejscu a zaraz po Konkursie odbędzie się flashmob europejski – przejście pod Kolumnę Zygmunta i odśpiewanie tam Ody do radości. Oznacza to, że kto pojawi się chwilę przed godziną 15-tą w okolicach pałacu namiestnikowskiego, będzie mógł wziąć udział w trzech następujących bezpośrednio po sobie wspaniałych imprezach ulicznych.

Organizatorzy serdecznie zapraszają!

Wydarzenie na Facebooku