23 lipca 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 15 kwietnia – 15 lat Polski w UE

15 kwietnia – 15 lat Polski w UE

0
 15 kwietnia – 15 lat Polski w UE
Województwomazowieckie
15 kwietnia - 15 lat Polski w UE
Gdzie?
Uniwersytet Warszawski
Krakowskie Przedmieście 26/28
Warszawa
Polska
Kiedy? 15 kwietnia 2019 09:00 -12:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

15 lat Polski w UE.

Jak Polska zmieniła się przez 15 lat w Unii?

Chcemy pokazać, w jaki sposób Polska zmieniła się przez te lata, jaką rolę odgrywała na arenie europejskiej i międzynarodowej.

Skupiamy się głównie na tych wątkach i zagadnieniach, które mają znaczenie dla twórczego myślenia o wyzwaniach naszego członkostwa w Unii Europejskiej.

Nasi autorzy, wybitni eksperci, przedstawiają członkostwo Polski w UE z perspektywy politycznej i gospodarczej, a także jego wymiar prawny. Pokazują też Polskę jako członka UE w wymiarze międzynarodowym – w relacjach z USA, Ukrainą i Wielką Brytanią w kontekście brexitu.

Wreszcie, przypominając, że wraz z Polską do UE weszło jeszcze dziewięć państw, zastanawiają się, jaki miało to wpływ na kontynent. Raport zamyka prognoza na przyszłość: jak Polska powinna reagować na różnorodne wyzwania, by odgrywać istotną rolę na arenie europejskiej.

Prezentacja raportu „In. 15 lat Polski w Unii Europejskiej” odbędzie się 15 kwietnia 2019 roku w Auli Starego BUW-u. Udział w prezentacji wezmą autorzy oraz przedstawiciele instytucji europejskich. Tym samym zainaugurujemy obchody 15 lat Polski w Unii Europejskiej.

Rejestracja:

http://ineuropa.pl/in-15-lat-polski-w-unii-europejskiej/

Publikacja została opracowana przez Instytut in.europa przy współpracy z partnerami: Fundacją Konrada Adenauera w Polsce, Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Konferencja i raport objęte są patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Warszawskiego i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

Konrad-Adenauer-Stiftung Komisja Europejska w Polsce

Wydarzenie na Facebooku