15 kwietnia – 15 lat Polski w UE

  polecamy
  Województwomazowieckie
  15 kwietnia - 15 lat Polski w UE
  Gdzie?
  Uniwersytet Warszawski
  Krakowskie Przedmieście 26/28
  Warszawa
  Polska
  Kiedy? 15 kwietnia 2019 09:00 -12:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  15 lat Polski w UE.

  Jak Polska zmieniła się przez 15 lat w Unii?

  Chcemy pokazać, w jaki sposób Polska zmieniła się przez te lata, jaką rolę odgrywała na arenie europejskiej i międzynarodowej.

  Skupiamy się głównie na tych wątkach i zagadnieniach, które mają znaczenie dla twórczego myślenia o wyzwaniach naszego członkostwa w Unii Europejskiej.

  Nasi autorzy, wybitni eksperci, przedstawiają członkostwo Polski w UE z perspektywy politycznej i gospodarczej, a także jego wymiar prawny. Pokazują też Polskę jako członka UE w wymiarze międzynarodowym – w relacjach z USA, Ukrainą i Wielką Brytanią w kontekście brexitu.

  Wreszcie, przypominając, że wraz z Polską do UE weszło jeszcze dziewięć państw, zastanawiają się, jaki miało to wpływ na kontynent. Raport zamyka prognoza na przyszłość: jak Polska powinna reagować na różnorodne wyzwania, by odgrywać istotną rolę na arenie europejskiej.

  Prezentacja raportu „In. 15 lat Polski w Unii Europejskiej” odbędzie się 15 kwietnia 2019 roku w Auli Starego BUW-u. Udział w prezentacji wezmą autorzy oraz przedstawiciele instytucji europejskich. Tym samym zainaugurujemy obchody 15 lat Polski w Unii Europejskiej.

  Rejestracja:

  http://ineuropa.pl/in-15-lat-polski-w-unii-europejskiej/

  Publikacja została opracowana przez Instytut in.europa przy współpracy z partnerami: Fundacją Konrada Adenauera w Polsce, Fundacją Współpracy Polsko-Niemieckiej.

  Konferencja i raport objęte są patronatem honorowym Rektora Uniwersytetu Warszawskiego i Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce.

  Konrad-Adenauer-Stiftung Komisja Europejska w Polsce

  Wydarzenie na Facebooku

   Polub nas na Facebooku