19 sierpnia 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 15 lutego (przeniesiony ze stycznia) Polska – Pierwszy Protest „Strajk dla Ziemi” EarthStrike PL

15 lutego (przeniesiony ze stycznia) Polska – Pierwszy Protest „Strajk dla Ziemi” EarthStrike PL

0
 15 lutego (przeniesiony ze stycznia) Polska – Pierwszy Protest „Strajk dla Ziemi” EarthStrike PL
Województwo> wydarzenie ogólnopolskie
15 lutego (przeniesiony ze stycznia) Polska - Pierwszy Protest „Strajk dla Ziemi” EarthStrike PL
Gdzie?
Cała Polska
Kiedy? 15 lutego 2019 godzinę sprawdź w wybranym mieście

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Światowa społeczność klimatologiczna udowodniła ponad wszelką wątpliwość, że klimat na naszej planecie się zmienia, i to działalność człowieka jest podstawową przyczyną tych przemian. Tendencje te są w oczywisty sposób widoczne w globalnych pomiarach klimatu. Prestiżowe organizacje naukowe opublikowały prace i analizy, które pokazują, że jeśli nie podejmiemy działań teraz, nie tylko zaakceptujemy widoczne już dziś przemiany, ale także skażemy każdego człowieka i każde zwierzę na naszej planecie na katastrofę klimatyczną.

Ruch Earth Strike stworzył plan działania na rok 2019, obejmujący cztery główne wydarzenia na całym świecie. Nasi działacze powinni wykorzystać wszelkie okazje do wyjścia z protestem na ulice, aby zwrócić większą uwagę na nasz ruch.

15 stycznia 2019 – Pierwszy Protest Strajku dla Ziemi, pierwsze na świecie wydarzenie, które pozwoli wszystkim krajowym i lokalnym organizatorom zaangażować swoje społeczności i rozpocząć proces organizowania grup na miejscu, aby zbudować ruch, który będzie podstawą strajku.

My, ludzie na całym świecie, planujemy strajk generalny, aby uratować planetę. Nasza planeta jest niszczona przez zanieczyszczanie środowiska i dewastację klimatu. Jeśli to się nie zmieni w najbliższym czasie, klimat na Ziemi przestanie być przyjazny dla człowieka.

Nasze żądania

  • Zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, tak aby spełnione zostały wymogi określone w porozumieniu paryskim i pracować nad dalszą redukcją emisji,
  • Całkowite przejście na bezpieczne i przyjazne dla środowiska źródła energii przed 2035 rokiem,
  • Natychmiast zaprzestać niszczenia lasów deszczowych i innych siedlisk dzikiej przyrody
  • Rekultywacja środowiska naturalnego zanieczyszczonego przez człowieka,
  • Rządy muszą pociągnąć inne rządy i korporacje do odpowiedzialności w celu obrony natury i klimatu.

Miejsca protestu