15 marca cała Polska – Młodzieżowy strajk klimatyczny

  polecamy
  Województwo> wydarzenie ogólnopolskie
  15 marca cała Polska - Młodzieżowy strajk klimatyczny
  Gdzie?
  Cała Polska
  Polska
  Kiedy? 15 marca 2019 Cały dzień

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Młodzieżowy strajk klimatyczny.

  Stan naszej Ziemi jest krytyczny. Żeby uniknąć katastrofy klimatycznej wiele spraw musi się zmienić.
  Edukacja o środowisku w szkołach praktycznie nie istnieje, uczniowie często nie wiedzą jak poważny jest problem z którym będą musieli zmierzyć się w przyszłości. Szkoły nie dają nam dobrego przykładu, takiego jak segregacja śmieci, czy nie używanie plastiku. To musi się zmienić!
  Nasze społeczeństwo nie jest świadome zagrożeń związanych ze zmianami klimatu, dlatego temat ten musi głośniej wybrzmiewać w przestrzeni publicznej i w mediach. To musi się zmienić!
  Dane naukowe jednoznacznie wskazują na to, że zmiany klimatu postępują. Politycy i inni ludzie, którzy mają duży wpływ na kondycję naszej planety (np. korporacje) muszą spojrzeć prawdzie w oczy i zmierzyć się z faktem, że są odpowiedzialni za ten problem.

  Musimy zacząć działać!
  Dlatego 15 marca, my, młodzież na całym świecie będziemy organizować szkolne strajki dla klimatu, tak, żeby temat ten stał się widoczny i usłyszany. W Warszawie wyjdziemy na ulice w trakcie zajęć szkolnych, by pokazać, że zatrzymanie zmian klimatycznych powinno być priorytetem działania polityków. Temat zmian klimatu traktowany jest tak powierzchownie, że uczniowie i uczennice muszą opuszczać lekcje szkolne, by zwrócić na niego uwagę. To musi się zmienić!

  Zapraszamy wszystkie chętne osoby do strajkowania z nami.

  #niepodnoscienamtemperatury

  Wydarzenie na Facebooku

  Wydarzenia w poszczególnych miastach patrz mapa

   Polub nas na Facebooku