17 września 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 16 kwietnia – Prof dr hab Jerzy Zajadło w Gorzowie Wlkp.

16 kwietnia – Prof dr hab Jerzy Zajadło w Gorzowie Wlkp.

0
 16 kwietnia – Prof dr hab Jerzy Zajadło w Gorzowie Wlkp.
Województwolubuskie
16 kwietnia - Prof dr hab Jerzy Zajadło w Gorzowie Wlkp.
Gdzie?
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Herberta w Gorzowie Wlkp.
Sikorskiego 107 (wejście od Kosynierów Gdyńskich)
Gorzów Wielkopolski
Kiedy? 16 kwietnia 2019 17:00 -19:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Prof. dr hab. Jerzy Zajadło, ur. 1954, kierownik Katedry Teorii i Filozofii Państwa Prawa Uniwersytetu Gdańskiego, autor prawie 500 prac naukowych z zakresu m. in. filozofii prawa, prawa konstytucyjnego i międzynarodowego, ochrony praw człowieka,przyjaciel rodziny Adamowiczów.

Rozmowa będzie inspirowana książką "Nieposłuszny obywatel RP".
"Książka ta nie jest instruktażem, jak modelowo przeprowadzić akt nieposłuszeństwa obywatelskiego. Nie jest też zbiorem porad prawnych dotyczących unikania lub przynajmniej minimalizowania odpowiedzialności za dokonanie owego aktu. Obywatel nieposłuszny to w gruncie rzeczy obywatel samotny – nawet jeśli działa w grupie, a najczęściej tak jest, to sam musi podjąć decyzję, czy pójść za wewnętrznym głosem protestu... Ostatecznym adresatem tych gestów nie są jednak inni współobywatele, adresatem jest zawsze władza, która swoim działaniem lub zaniechaniem doprowadziła go do tego aktu desperacji. Najpierw musi jednak dokładnie wiedzieć, przed jakim wyborem stoi i tylko taki jest nasz cel – chcemy mu to w miarę wszechstronnie na poziomie pewnej refleksji teoretycznej pokazać."(fragment książki).

Moderatorem spotkania jest: Witold Pahl dr nauk prawnych. Sędzia – członek Trybunału Stanu. Poseł na Sejm RP VI i VII kadencji, były Wiceprezydent Warszawy, były Radny Gorzowa, konstytucjonalista.

Wydarzenie Facebook