16 marca cała Polska – Demonstracje pod hasłem „Dość rasizmu i faszyzmu!”

  polecamy
  Województwo> wydarzenie ogólnopolskie
  16 marca cała Polska - Demonstracje pod hasłem "Dość rasizmu i faszyzmu!"
  Gdzie?
  Cała Polska
  Polska
  Kiedy? 16 marca 2019 12:00 -20:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Demonstracje pod hasłem "Dość rasizmu i faszyzmu!"

  W dniu 16 marca, w wielu krajach, odbywają się demonstracje antyrasistowskie z okazji Światowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową, ustanowionego przez ONZ w 1966 r.

  To doskonała okazja by wyrazić sprzeciw wobec obserwowanego na całym świecie niepokojącego nasilenia się rasizmu i wzrostu w siłę skrajnej prawicy.

  W tym dniu protestować będziemy także w Polsce. Już po raz czwarty Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi organizują demonstrację antyrasistowską w Warszawie. Odbędzie się także wiele akcji w innych miastach. O szczegółach będziemy informować Państwa na tym wydarzeniu.

  To ważny dzień dla wszystkich przeciwników rasizmu i faszyzmu. Rasizm w telewizji państwowej jest u nas na porządku dziennym. Podobne jak współpraca między partią rządzącą a skrajną prawicą. W setną rocznicę odzyskania niepodległości najwyższe władze współorganizowały nawet marsz z faszystowskim ONR. Regularnie słyszymy o przejawach nienawiści – także w postaci przemocy fizycznej – wobec muzułmanów, uchodźców, imigrantów, Żydów, przedstawicieli innych mniejszości narodowych.

  Wiemy jednak, że większość społeczeństwa czuje wstręt wobec faszyzmu. Jest nas wielu – tych, którzy mają dość rasistowskiego szczucia i ugłaskiwania skrajnej prawicy przez rządzących. Demonstrując 16 marca chcemy wzmocnić sprzeciw wobec nienawiści do tak zwanych „obcych” i pokazać alternatywę w postaci międzyludzkiej i międzynarodowej solidarności.

  Zapraszamy do uczestnictwa i rozpowszechniania informacji o wydarzeniu!

  Wydarzenia w poszczególnych miastach patrz mapa

   Polub nas na Facebooku