24 sierpnia 2019

Strona główna Archiwum wydarzeń 16 marca cała Polska – Demonstracje pod hasłem „Dość rasizmu i faszyzmu!”

16 marca cała Polska – Demonstracje pod hasłem „Dość rasizmu i faszyzmu!”

0
 16 marca cała Polska – Demonstracje pod hasłem „Dość rasizmu i faszyzmu!”
Województwo> wydarzenie ogólnopolskie
16 marca cała Polska - Demonstracje pod hasłem "Dość rasizmu i faszyzmu!"
Gdzie?
Cała Polska
Polska
Kiedy? 16 marca 2019 12:00 -20:00

Zapamiętaj w moim kalendarzu

Wyślij do kalendarza Google

Demonstracje pod hasłem "Dość rasizmu i faszyzmu!"

W dniu 16 marca, w wielu krajach, odbywają się demonstracje antyrasistowskie z okazji Światowego Dnia Walki z Dyskryminacją Rasową, ustanowionego przez ONZ w 1966 r.

To doskonała okazja by wyrazić sprzeciw wobec obserwowanego na całym świecie niepokojącego nasilenia się rasizmu i wzrostu w siłę skrajnej prawicy.

W tym dniu protestować będziemy także w Polsce. Już po raz czwarty Zjednoczeni Przeciw Rasizmowi organizują demonstrację antyrasistowską w Warszawie. Odbędzie się także wiele akcji w innych miastach. O szczegółach będziemy informować Państwa na tym wydarzeniu.

To ważny dzień dla wszystkich przeciwników rasizmu i faszyzmu. Rasizm w telewizji państwowej jest u nas na porządku dziennym. Podobne jak współpraca między partią rządzącą a skrajną prawicą. W setną rocznicę odzyskania niepodległości najwyższe władze współorganizowały nawet marsz z faszystowskim ONR. Regularnie słyszymy o przejawach nienawiści – także w postaci przemocy fizycznej – wobec muzułmanów, uchodźców, imigrantów, Żydów, przedstawicieli innych mniejszości narodowych.

Wiemy jednak, że większość społeczeństwa czuje wstręt wobec faszyzmu. Jest nas wielu – tych, którzy mają dość rasistowskiego szczucia i ugłaskiwania skrajnej prawicy przez rządzących. Demonstrując 16 marca chcemy wzmocnić sprzeciw wobec nienawiści do tak zwanych „obcych” i pokazać alternatywę w postaci międzyludzkiej i międzynarodowej solidarności.

Zapraszamy do uczestnictwa i rozpowszechniania informacji o wydarzeniu!

Wydarzenia w poszczególnych miastach patrz mapa