16 września Warszawa – My jesteśmy Konstytucją

  16 września - My jesteśmy Konstytucją
  polecamy
  Województwomazowieckie
  16 września Warszawa - My jesteśmy Konstytucją
  Gdzie?

  plac Powstańców Warszawy
  Warszawa
  Kiedy? 16 września 2018 15:00 -19:00

  Zapamiętaj w moim kalendarzu

  Wyślij do kalendarza Google

  Szanowne Demokratki i Demokraci

  Od wielu miesięcy partia rządząca łamie najwyższy akt prawny - Konstytucję. A my od grudnia 2015 roku stajemy po stronie konstytucyjnych wartości. To my Obywatelki i Obywatele tego kraju przyjęliśmy w referendum naszą Konstytucję. W sytuacji, gdy prezydent RP, który przysięgał stać na straży Konstytucji zawodzi, my mamy obowiązek reagować. Dlatego właśnie Kodowa akcja Konstytucja obiegła nie tylko Polskę, ale i Europę.
  Polki i Polacy ubrali setki pomników na całym świecie w koszulki z napisem Konstytucja. To pokazało również, jak napis Konstytucja razi i uwiera tych, którzy od prawie trzech lat ją łamią.

  Spotkajmy się 16 września o godzinie 15.00 w Warszawie na Placu Powstańców Warszawy. Spotkajmy się pod hasłem: MY JESTEŚMY KONSTYTUCJĄ! Spotkajmy się, by zamanifestować nasze przywiązanie do państwa prawa, do trójpodziału władzy, do niezależnego od polityków wymiaru sprawiedliwości, by pokazać, że to Konstytucja i obrona państwa prawa jest tym, co łączy nas ponad wszelkimi podziałami. Możemy różnić się w wielu kwestiach. Możemy mieć różne poglądy polityczne. Możemy mieć różne wizje Polski, ale wszystkie nasze działania muszą opierać się na jednym, wspólnym dla wszystkich fundamencie-tym fundamentem jest właśnie Konstytucja.

  Załóżcie w niedzielę 16 września koszulkę z napisem Konstytucja i przyjdźcie. Jeśli jeszcze jej nie macie-będziemy na Was czekać z taką koszulką. To nie będzie wiec poparcia politycznego, to będzie wiec poparcia dla najważniejszych wartości. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której każdy z nas bez względu na poglądy będzie mógł zamanifestować swoje przywiązanie dla Polski praworządnej.

  #MyJesteśmyKonstytucją
  #ToJaUbralemPomnik
  #WszyscyRówniWobecKonstytucji
  #Kod

  Bądźmy razem 16 września 2018 roku w Warszawie.
  Zaproś znajomych na wydarzenie.

  Strona wydarzenia na FB

   Polub nas na Facebooku